fbpx

Прикарпатці боргують за газ понад 90 мільйонів гривень

Суспільство 17:17, 19.10, 2015

Заборгованість споживачів Прикарпаття за природний газ з початку 2015 року зросла на 30 мільйонів гривень і станом на 1 жовтня становить понад 90 мільйонів гривень.

Найбільшими боржниками за газ є: побутові споживачі із заборгованістю понад 75 млн грн (83%),  промисловість – 10,5 млн грн (11%) та бюджетна сфера – 5,5 млн грн (6%), повідомляє прес-служба "Івано-Франківськгаз".

Найпроблемнішими залишаються розрахунки мешканців багатоповерхівок. Їх заборгованість становить майже 27 млн грн.

"Особливість цього року є в тому, що неплатежі збільшуються в неопалювальний період, коли використання газу в побуті мінімальне. Так, 15% боргу побутові споживачі наростили з травня по вересень. Це пов’язано передусім із зростанням ціни газу для населення майже у 6 разів, – розповідає керівник ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" Юрій Пилипів. – Раніше більшість  споживачів влітку намагалися повністю сплатити допущену заборгованість за спожитий газ в опалювальний період".

З метою недопущення нарощення заборгованості фахівці газового господарства рекомендують споживачам скористатися своїм правом на оформлення субсидії. В іншому випадку, при нарощуванні боргів за спожитий газ, підприємство буде змушене йти на вимушений крок – після письмових попереджень відключати боржників від газопостачання.

Так, з початку року від газопостачання були відключені 1142 споживачі. Ще понад 960 боржників були передані до суду, з них 955 – фізичні особи.

Зазначимо, що відновлення газопостачання можливе після повного погашення заборгованості та проведення оплати за "припинення та відновлення"  газопостачання. А це додаткові витрати у сумі близько 260 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: