fbpx

Прикарпатці бояться тримати гроші у банках

Економіка 15:40, 13.06, 2018

За останні два роки опитані українці не мали негативного досвіду, пов'язаного із вкладами в банках, однак все одно намагаються не тримати у банках своїх коштів. Згідно з результатами загальнонаціонального дослідження, жодних коштів у банках не мають 55% опитаних, а 33% тримають там лише незначну частину своїх статків.

Прикарпаття підтверджує загальноукраїнську тенденцію: на Західній Україні 56% опитаних не тримають своїх коштів у банках взагалі, 32% тримає  лише незначну частину, 7% – половину своїх коштів, і лише 2% мешканців Заходу довірили банкам більшу частину своїх грошей (по Україні – 3%).

Дослідження показало, що після початку банкопаду у 2015-му році українці стали тримати кошти у банках відчутно менше. Аж на 15% за цих два роки зросла кількість тих, хто взагалі не довіряє банкам своїх грошей.

Опитування проводили на замовлення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, аби визначити рівень обізнаності українців про систему гарантування вкладів та їхню фінансову поведінку. Мешканці Івано-Франківщини удвічі гірше поінформовані про систему гарантування вкладів, аніж українці загалом. Так, лише 20% прикарпатців знали про максимальну суму відшкодувань (200 тисяч грн на депозит у кожному банку, що ліквідується), в той час як показник обізнаності по Україні – 49%. Цікаво, що 47% українців вважають таку суму відшкодування достатньою, а на Прикарпатті так вважають лише 25% опитаних.

Хоча про існування Фонду знають 41% мешканців Івано-Франківщині (проти 52% по Україні), прикарпатці загалом удвічі гірше обізнані з умовами гарантування вкладів, особливо що стосується вкладів у валюті та поточних і карткових рахунків. Не знають прикарпатці й того, що вклади в кредитних спілках та інших фінансових установах, окрім банків, не відкшодовуються – жоден з опитаних мешканців області не дав правильної відповіді на це запитання.

Порівняно з ситуацією по Україні, на Прикарпатті вкладники звикли частіше й уважніше вивчати договори із банком. 43% заявили, що вивчають договори дуже ретельно і намагаються з’ясувати усі незрозумілі запитання (проти 34% по Україні). На відміну від мешканців інших областей, франківці при виборі банку менше керуються відсотками за депозитом (37% проти 53%).

Опитування проводилося методом "обличчя-до-обличчя" на дому дослідницькою компанією InMind у грудні 2017 року. Було опитано 2006 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, окрім АР Крим та територій Донеччини і Луганщини, які не підконтрольні Уряду України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: