fbpx

Прикарпатці наростили борги за газ у 3,5 рази від початку опалювального сезону

Суспільство 09:05, 30.04, 2019

Клієнти "Івано-Франківськгаз Збуту" заборгували 630 млн грн за спожитий газ. Це в 3,5 рази більше, ніж на початку опалювального сезону 2018-2019 рр.

Неплатежі зросли через зменшення кількості субсидентів, зростання ціни на газ, зміни соціальних норм, а також запровадження монетизації субсидій.

Рівень розрахунків субсидентів склав лише 49,5%. Наразі 158 тис. субсидентів мають борги за спожитий газ. Загальна сума їх неплатежу склала вже 240 млн грн. І щомісячно борг їх зростає.

З березня 2019 року змінився механізм виплати житлових субсидій. Споживачі- субсиденти почали отримувати їх "живими" грошима для оплати за використаний газ. Однак деякі клієнти не розрахувались за блакитне паливо, а використали кошти на власні потреби. Такі боржники можуть залишитися без державної допомоги. Відповідно до чинного законодавства, субсидентам, у разі простроченої заборгованості у сумі понад 340 грн впродовж двох місяців, видача державної допомоги призупиняється.

"До початку монетизації субсидії заборгованість субсидентів складала 82 млн грн, зараз 240 млн грн",  говорить начальник відділу розрахунків ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" Оксана Крамаренко.

Через високий рівень заборгованості побутових споживачів ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" як постачальник газу для населення зі спеціальними обов’язками не може вчасно розрахуватися за поставлений газ. Відповідно до постанови Кабміну №867, умова гарантованих поставок газу населенню є недопущення росту заборгованості "Івано-Франківськгаз Збуту" перед НАК "Нафтогаз України".

Злісним боржникам компанія змушена припиняти поставку газу. Першим кроком до цього є письмове попередження про припинення газопостачання. З початку року було вручено 4,7 тисяч попереджень (з відміткою про вручення) на суму 29 млн грн.

В "Івано-Франківськгаз Збуті" відзначають, що боржники ризикують залишитися не лише без субсидії та газу, а й отримати пеню. 1 травня набирають чинності зміни до закону України "Про житлово-комунальні послуги". Нововведення передбачають сплату пені. Її розмір, відповідно до закону, становить 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Водночас пеня не може перевищувати розмір боргу.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: