Івано-Франківський краєзнавчий музей поповнився унікальними експонатами. Йдеться про артефакти військового поховання раннього римського часу, датовані ІІ століттям до нашої ери. На них випадково натрапили прикарпатці, передає кореспондент "5 каналу".
Серед рідкісних знахідок: погребальна урна з прахом, металеві прикраси та зброя, а також списи та меч, зігнуті згідно з релігійним траурним обрядом.
"Пшеворські поховання були трупоспаленням. Після цього перепалені рештки складалися у так звану поховальну урну. І от ці керамічні горщики, які в нас сьогодні можна побачити, це є саме поховальні урни, адже там знаходилися кальциновані перепалені кістки", – розповідає завідувач відділу археології Івано-Франківського краєзнавчого музею Марія Вуянко.
Директор музею Ярослав Штиркало додає:
"Мечі, наконечники дротиків, списів згиналися. Чому саме згиналися? Коли воїн закінчував свій шлях на цій землі, він переходив у світ Одіна, і цей меч, і вся зброя, яка ламалася, мала бути використана, коли Одін збере своє військо, біле військо, для боротьби з темною силою".
Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!