fbpx

Прикарпатці реалізували інноваційну продукцію за кодон на 211 мільйонів гривень

Економіка 14:44, 28.04, 2015

Протягом 2014 року в Івано-Франківській області інноваційною діяльністю займалося 22,8% загальної кількості обстежених промислових підприємств (по Україні аналогічний показник в цілому склав 16,1%).

Найбільш сприйнятливими до нововведень були підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, хімічних речовин і хімічної продукції, основних фармацевтичних продуктів і препаратів, з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім виробництва машин та устатковання, машинобудування, де частка тих, що займалися інноваціями, складала 24,3–100%. Про це повідомляють в Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.

Серед інноваційно активних 69,7% підприємств впроваджували інновації у виробництво. У цьому напрямку найбільш активно  працювали підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, основних фармацевтичних продуктів і препаратів, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, машинобудування, з виробництва меблів, іншої продукції, ремонту і монтажу машин і устатковання. Протягом року продуктові інновації здійснювали 52,2% підприємств області, процесові – 24,6%, маркетингові – 17,4%, організаційні – 8,7%.

Для підвищення технічного та технологічного рівня виробництва на підприємствах області було впроваджено 20 нових технологічних процесів, 10% з яких забезпечили економне використання матеріальних та енергетичних ресурсів. За 2014 рік освоєно виробництво 130 найменувань інноваційної продукції, у тому числі 12 видів машин, устатковання, апаратів, приладів. Для здійснення інновацій 10 промислових підприємств придбали 29 нових технологій.

У 2014 році майже 65% інноваційно активних промислових підприємств області поставляли на ринок інноваційну продукцію, обсяг якої склав 883,2 мільйони гривень, або 3,8% від загального обсягу реалізованої промислової продукції, з неї за межі України – 211,6 мільйонів гривень.

На інноваційні заходи у 2014 році витрачено 95,8 мільйонів гривень, з них власні кошти підприємств склали 82,8%, кредити банків – 14,3%, кошти іноземних інвесторів – 2,5%, кошти інших джерел – 0,4%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: