fbpx

Прикарпаття стане прикладом з переробки побутового сміття для усієї держави

Суспільство 09:18, 18.12, 2014

Відбулось засідання робочої групи спільного чесько-українського проекту "Waste to Energy" ("Відходи – в енергію"). Участь в заході взяв виконуючий обов'язки заступника голови обласної державної адміністрації Володимир Кушнір, представник Технічного університету Брно (Чехія) Іван Отевржел, представники профільних департаментів. Сторони обговорили різні варіанти утилізації та переробки побутового сміття, можливість їх застосування в українських умовах.

"Для нас дуже важливими є питання, які стосуються екології нашого краю. Одним з найбільш значущих аспектів державної політики у цій сфері є наведення порядку в сміттєпереробній галузі. Сьогодні на Прикарпатті не тільки відсутні заводи, котрі б займались переробкою чи спалюванням сміття, але й банально не вистачає полігонів для звезення твердих побутових відходів. В масштабності проблематики ми зайвий раз переконалися ще під час ознайомчих робочих поїздок в райони, які відбувалися під керівництвом голови облдержадміністрації. Та й робочі групи із районів часто називали вирішення саме цього питання серед основних та найболючіших проблем місцевих громад", – пояснив актуальність проведення зустрічі виконуючий обов'язки заступника голови облдержадміністрації Володимир Кушнір.

Посадовець запевнив, що політика обласної влади в цій сфері буде зваженою та носитиме системний характер:

"Ми не готові будувати сміттєпереробні чи сміттєспалювальні заводи без відповідних на те висновків екологічних служб, урахування всіх переваг та мінусів такого будівництва. Вирішення такого роду проблем потребує системного підходу, тому ми скурпульозно розглядаємо різні проекти, вивчаємо досвід сусідніх держав, шукаємо інвесторів. Варто розуміти, що ми розглядаємо сміття як сировину, яку поки ще не навчилися належним чином переробляти й отримувати із неї практичну вигоду для громади. Звичайно, це складний і довгий процес, але, сподіваюся, наша робота в найближчий час дасть свої плоди, і незабаром Прикарпаття стане прикладом  у запровадженні новітніх технологій з переробки побутового сміття для усієї держави", – зазначив Володимир Кушнір.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: