fbpx

Прикарпаття "в мінусі": область на 5 мільйонів доларів більше купує, ніж продає

Економіка 05:51, 18.12, 2014

На Прикарпатті зовнішньоторговельний обіг товарів (імпорт-експорт) сумарно склав 972 мільйони доларів США, і при цьому зовнішньоторговельне сальдо є від’ємним (імпорт переважає над експортом) та складає 5 мільйонів доларів США.

Про це повідомив в.о. начальника Івано-Франківської митниці Василь Шайда.

"Однак у загальному досягнуто хороших результатів та скорочено такий розрив на 106 мільйонів доларів США,  зазначив посадовець. – Це відбулось і за рахунок переорієнтації наших експортерів на європейський ринок, де продукція, що виготовляється у нашому краї, є конкурентоспроможною та зняті митні бар’єри у відповідності до положень Асоціації з Європейським Союзом".

За його словами, основу товарної структури імпортних операцій склали цілі технологічні комплекси, машини, устаткування і транспорт, продукція хімічної промисловості, метали та папір і картон. За кордон, в основному, вивозили деревину та вироби з неї, електричні машини та устаткування, продовольчі товари та продукцію сільського господарства.

Крім того, різко змінилась структура імпорту. Якщо у 2013 році товари кінцевого споживання складали 49%, а сировина 51% у загальній структурі імпорту, то у 2014 році об’єм сировини, що ввозиться для підприємств краю, зріс до 63% у загальному імпорті.

На обліку в митниці перебуває 1619 (в 2013 році – 1250) суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, з яких експортно-імпортні здійснювали 968 (в 2013 – 940) підприємств. Крім того, у зоні діяльності митниці зовнішньоторговельні операції здійснювали 142 (в 2013 – 135) суб’єкти господарювання з інших областей. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: