fbpx

"Прикарпаттяобленерго" дасть чверть мільярда на електролінії рідній фірмі партнера свого керівництва

Економіка 16:36, 27.02, 2019

ПрАТ "Прикарпаттяобленерго" у січні-лютому за результатами тендерів уклало дві угоди з ПП "Альфа Енерго Груп" щодо проектування та будівництва електричних мереж на загальну суму 223,70 млн грн.

На електромережі 0,4-10 кВ для забезпечення стандартного приєднання електроустановок фізичних та юридичних осіб піде 115,80 млн грн, а на електромережі для забезпечення нестандартного приєднання – 107,90 млн грн. Гарантійний строк складає десять років, пишуть "Наші гроші" з посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Підсумкові відомості ресурсів і кошториси до договорів не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Умови договорів передбачають можливість авансу в розмірі 50% їхньої вартості.

Сума угод на 3% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 230,00 млн грн.

Франківською фірмою "Альфа Енерго Груп" володіє та керує Маргарита Ульянова.

До Ульянової власником компанії було ТОВ "ІМС-Україна", власниками котрого були Дмитро Долішній і ТОВ "КУА "Західна інвестиційна група" Зоряна Михайляка.

У 2008 році Долішній заснував громадську організацію "Прикарпатська асоціація муніципального розвитку". Разом із ним до складу засновників цієї ГО увійшли голова правління "Прикарпаттяобленерго" Олександр Бубен і Сергій Синиця, раніше відомий як лідер профспілкової організації "Прикарпаттяобленерго". Четвертим співзасновником ГО став Василь Васильович Костюк. Людина з такими ПІБ працює заступником Олександра Бубена на посаді голови правління і підписала нинішні угоди з боку замовника.

За даними "НГ.Львів", у липні 2018 році "Альфа Енерго Груп" виграла тендер цього ж самого обленерго вартістю 63 млн грн у власного орендодавця спецтехніки – ТОВ "Новітні енергетичні програми", з яким до того ж мала офіс за однією адресою.

Крім цього, фірму підозрюють в ухиленні від сплати податків. Слідчі ДФС стверджують, що в 2016 році "Альфа Енерго Груп" виконувала електромонтажні роботи на замовлення "Прикарпаттяобленерго" і відобразила фіктивну закупівлю товарів у ТОВ "Укрбізнес Партнер", таким чином ухилившись від сплати 880 тис. грн податку.

Із 2013 року переможець узяв підрядів переважно цього ж обленерго на 738,29 млн грн.

На більшому тендері єдиним конкурентом було франківське ПП "Інтеренергоінвест" адвоката Сергія Бегіна, на меншому – уманське ПП "Центр-Монтаж-Енерго" Валентини Кокодзей на чолі з Павлом Гончаренком, яким раніше керував депутат Черкаської облради Володимир Кокодзей ("Відродження"). Ніхто не знижував ціни на торгах.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: