fbpx

Обленерго попереджає про можливі вимкнення електроенергії з 30 жовтня

Суспільство 15:47, 30.10, 2014

Енергетики попереджають, що з 30 жовтня в Івано-Франківську та області можливі вимкнення електропостачання населення у зв’язку з дефіцитом енергоносіїв на електростанціях країни.

Світло може вимикатися в години пікових навантажень, коли споживання електроенергії найвище. Тобто ввечері – з 19.00 до 21.00 та вранці – з 9.00 до 11.00. 

У енергокомпанії зазначають, що точні години вимкнень назвати не можуть, адже рішення про це прийматиме диспетчер енергетичної системи України. У випадку перевищення Івано-Франківською областю встановлених лімітів потужності він даватиме відповідну вказівку диспетчеру ПАТ "Прикарпаттяобленерго", який уже відключатиме споживачів. 

"Вчора керівництво "Західної енергетичної системи" надіслало нам факсограму про запровадження графіків аварійних вимкнень електропостачання на Прикарпатті уже з 30 жовтня. Головна причина – брак палива на електростанціях, зокрема на Придніпровській, Трипільській та Зміїівській ТЕС палива не вистачить навіть на 10 днів роботи, – розповідає технічний директор ПАТ "Прикарпаттяобленерго" Олег Сеник. – Керівництво енергосистеми змушене вдаватися до таких радикальних дій, як вимкнення електропостачання, щоб не допустити порушення балансу між виробництвом і споживанням електроенергії і забезпечити належну роботу енергосистеми".

В обленерго наголошують, що "перебирає" електроенергію саме населення, а не юридичні споживачі, тож енергетики закликають людей обмежувати споживання електроенергії в пікові години. 

"Кожен з нас в себе вдома, в офісі може внести свій вклад у забезпечення енергетичної незалежності нашої країні,  додає Олег Степанович. – Вимикайте світло, виходячи з кімнати, замінюйте лампочки на енергозберігаючі, не користуйтеся електроприладами в години пік – це прості кроки, які в сумі можуть дати колосальний ефект".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: