fbpx

Приклад для світу: юнаку із ДЦП допомогли здійснити мрію – на візку підкорити Говерлу

Суспільство 13:33, 03.06, 2017

Інклюзивний проект "On 3 wheels" планує підкорити вершини Карпат і закликає всіх охочих приєднатися до них.

Іван Маслюк разом зі своїми друзями із села Соснівка Львівської області підкорив найвищу точку України – гору Говерлу. Оскільки у хлопця дитячий церебральний параліч, зробив він це за допомогою спеціального інвалідного візка La Joelette. Про це LB.ua розповів один з учасників ініціативи Олександр Луцик.

"Коли ми подорожували по Франції, зустрілися з організацією, яка допомагає людям з інвалідністю активно проводити час на спеціальних візках. Для нас це стало прозрінням. І ми вирішили робити те саме в Україні. Нам здається несправедливим, що людей з інвалідністю в Україні закривають у спеціальних інтернатах, батьки соромляться своїх дітей, та й у суспільстві не сприймають їх або бояться", – повідомив Луцик.

Під час першої поїздки на Говерлу вирушило 7 осіб, 5 з яких допомагали нести коляску з Іваном. Наступна поїздка планується через пару тижнів. Усього влітку команда здійснить понад 10 виїздів в гори. Серед подорожуючих будуть не обов'язково тільки люди з інвалідністю: проект замислювався як інклюзивний.

"Не обов'язково очікувати нашої наступної поїздки. Якщо сформується команда, яка захоче долучити до поїздки людину з інвалідністю, ми готові будемо дати їм для цього спеціальний візок. Інженери продумали його майже ідеально: там є спеціальні амортизатори, підголовники, можливість кільком людям піднімати його. Ми хочемо, щоб він служив для активних поїздок тим, хто цього потребує", – сказав Олександр Луцик, організатор "On 3 wheels", проекту здійснення мрій.

"Це приклад для цілого світу", – коментують розповідь про цю подорож у соцмережах. 

Фото – зі сторінки проекту. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: