fbpx

Природоохоронці проситимуть керівництво держави допомогти розширити Верховинський нацпарк

Суспільство 13:46, 05.06, 2018

Прикарпатські лісівники блокують розширення Верховинського національного природного парку, а разом з тим і створення транскордонного Українсько-Румунського екологічного коридору з подальшим формуванням міжнародного біосферного резервату.

Про це сьогодні на прес-конференції в Івано-Франківському прес-клубі реформ заявили представники ГО “Українське товариство охорони птахів” та місцеві науковці в рамках проекту “Збереження карпатських пралісів”.

Як писав КУРС, прикарпатські національні парки працюють у напрямку розширення своїх територій з 2014 року – Українське товариство охорони птахів за фінансової підтримки міжнародної природоохоронної організації Франкфуртського зоологічного товариства реалізує проект “Збереження Карпатських пралісів”.

У рамках проекту Міністерство екології підтримало пропозицію збільшити площу Карпатського НПП на 25,3 тис. га, НПП “Верховинський” – на 11,7 тис. га, НПП “Гуцульщина” – на 2,7 тис. га. За допомогою кластерів, які пропонують додати до кожного з трьох національних парків, заплановано утворити східноєвропейський екологічний коридор загальною площею понад 250 км, який з’єднає заповідні території України та Румунії.

Питання розширення НПП “Гуцульщина” та Карпатського НПП вирішили відкласти до вирішення проблем із земельними питаннями, які там існують уже чимало років. Що стосується Верховинського НПП, то лісівники погодилися опрацьовувати можливість розширення його меж на 5,5 тис. га.

“Обласне управління лісового господарства і Верховинський лісгосп висловили готовність передати у парк 5,5 тис. га верхових лісів. Далі планувалося, що лісівники покажуть на карті оті ділянки, які вони готові передати у парк. У січні цього року було засідання. На сьогоднішній день лісівники не дали ніяких своїх пропозицій. Три тижні тому наша організація написала запит на обласне управління лісового господарства, на Верховинський лісгосп, щоби вони озвучили нам свою позицію: чи готові вони передати ці землі, чи не готові, якщо не готові, то чому. На сьогоднішній день ніякої відповіді немає. Поки іде готове ігнорування. Так не робиться”, – розповіла представник Українського товариства охорони птахів, керівник проекту “Збереження карпатських пралісів” Ольга Яремченко.

Наразі природоохоронці готують звернення до Державного агентства лісових ресурсів та керівництва держави з проханням вплинути на ситуацію.

“Я, як керівник проекту, готую листи-звернення до Гройсмана і Порошенка з проханням підтримати нашу ініціативу. Бо на рівні регіону нас не чують”, – підсумувала Яремченко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: