fbpx

ПЦУ каратиме священиків, які агітуватимуть напередодні президентських виборів

Суспільство 15:12, 11.02, 2019

Предстоятель Помісної церкви Епіфаній заперечив можливість проведення "роботи" з вірянами на тему виборів.

Православна церква України не братиме участі в агітації напередодні президентських виборів, бо не має на це права. А священиків, які все ж вдадуться до політичних агітацій, каратимуть. Про це предстоятель ПЦУ владика Епіфаній сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

Особисто він піде голосувати на виборах президента, але церква не братиме участі в агітації.

"Звичайно, буду брати – як громадянин я повинен брати участь у виборах. Це є обов’язок кожного громадянина. Тому я буду брати участь", – сказав Епіфаній.

"Ми як церква не маємо право агітувати за будь-якого з кандидатів, особливо з церковного амвона. Тому церква не буде брати участі в агітації за тих чи інших кандидатів у президенти. Тому, що це суперечить церковним правилам і взагалі нашій чіткій позиції. І ми попередні рази на це звертали увагу навіть синодальним рішенням, що священнослужитель не має права цього робити", – наголосив предстоятель ПЦУ.

Якщо ж церква фіксуватиме випадки агітації серед священнослужителів, то реагуватиме на це і ухвалюватиме рішення адміністративного характеру:

"Але бувають окремі випадки. У нас, наприклад, є декілька тисяч священнослужителів. І можуть бути якісь окремі випадки, що той чи інший священнослужитель пропагуватиме і проповідуватиме з амвона та закликатиме своїх парафіян до того, щоб вони голосували за того чи іншого кандидата. Але якщо будуть такі прецеденти, то ми будемо реагувати. По-перше, потрібно звернути увагу. Якщо людина не зрозуміє, наприклад, що не потрібно так робити, то потім ми будемо ухвалювати рішення адміністративного характеру", – пояснив предстоятель ПЦУ. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: