fbpx

Путін хоче відключити Росію від глобального інтернету

Політика 08:56, 19.09, 2014

Під час зборів Ради безпеки Росії за участю президента Володимира Путіна чиновники Мінкомзв'язку доповідатимуть президентові про результати липневих навчань, метою яких було протестувати стійкість роботи інтернету на території Росії і "запобігти порушенням в умовах недружніх цілеспрямованих дій".

Про це «Ведомостям» розповіли працівники кількох російських операторів зв'язку, інтернет-компаній і некомерційних організацій. Можливо, з доповіддю виступить і помічник президента Ігор Щеголєв, який курує в тому числі інформаційну безпеку, передає Еспресо TV.

У підсумку планується прийняти кілька рішень, що зміцнять суверенітет російського сегменту всесвітньої мережі. Зокрема, може бути введений особливий порядок управління інтернетом, який передбачає можливість відключення Росії від глобальної мережі.

Навчання, проведені Мінкомзв'язку, показали, що рунет вразливий, і зараз обговорюються заходи по мінімізації ризиків, в тому числі і можливість тимчасового відключення рунету від зовнішнього світу, підтвердив співробітник спецслужб.

Про постійне відключення доступу до міжнародної мережі не йдеться, підкреслюють співробітники крупного оператора зв'язку і некомерційної організації. Але російські оператори повинні будуть налаштувати обладнання так, щоб у разі надзвичайної ситуації російський інтернет можна було оперативно відключити від глобального. Надзвичайною ситуацією можуть вважатися як військові дії, так і, наприклад, серйозні протестні виступи всередині країни, вважає один із співрозмовників видання.  Він згадує, як в 2011 р. під час заворушень в Єгипті місцева влада відключила інтернет і стільниковий зв'язок у всій країні.

Друга ідея, яку обговорять чиновники, – передача державі функцій адміністратора доменів, які нині виконує громадська організація – Координаційний центр національного домену мережі інтернет (КЦ). Швидше за все цим займеться Федеральне агентство зв'язку (Россвязь), підлегле Мінкомзв'язку.

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков підтвердив, що на 22 вересня запланована оперативна нарада членів Ради безпеки. Які питання там обговорюватимуться, він не уточнив, нагадавши лише, що частина порядку денного таких заходів традиційно закрита. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: