fbpx

Путін заборонив росіянам їсти імпортні рибу, м’ясо та молочку

Суспільство 12:05, 07.08, 2014

На рік вводиться повна заборона на поставки в РФ яловичини, свинини, м'яса птиці, риби, сирів, молока і плодоовочевої продукції з Австралії, Канади, ЄС, США та Норвегії

Про це прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв повідомив сьогодні на засіданні кабміну, передає Ітар-Тасс.

"Росія вводить повну заборону на поставки яловичини, свинини, плодоовочевої продукції, тобто овочів і фруктів, м'яса птиці, риби, сирів, молока і молочних продуктів з країн Євросоюзу, Сполучених Штатів Америки, Австралії, Канади та Королівства Норвегія", – заявив він. 

При цьому санкції, що вводяться РФ у відповідь на дії Заходу, не стосуватимуться дитячого харчування і товарів, які люди самі купуватимуть за кордоном, підкреслив Медведєв. 

"Хотів би спеціально відзначити, що всі ці заходи не стосуються дитячого харчування та, природно, не поширюються на товари, які люди самі купують за кордоном у країнах, проти яких введені санкції", – заявив він. 

Глава кабінету міністрів додав, "що обмеження вводяться з сьогоднішнього дня строком на один рік, але якщо наші партнери продемонструють конструктивний підхід з питань співробітництва – уряд РФ готовий переглянути терміни дії цих заходів". 

Медведєв звернув особливу увагу, що Росія довгий час не відповідала на введені відносно неї санкції.

"Ми до останнього сподівалися, що наші зарубіжні колегії зрозуміють, що санкції – це тупиковий шлях, вони нікому не потрібні. Але вони не зрозуміли", – констатував він. 

За словами прем'єра, ця ситуація змусила Росію піти на відповідні заходи: напередодні президент РФ Володимир Путін підписав указ про застосування окремих економічних заходів для забезпечення безпеки країни.

"Фактично, мова йде про введення ембарго на імпорт цілих категорій продукції з тих країн, які ввели економічні санкції щодо російських організацій і громадян", – пояснив Медведєв.

 

Він додав, що вже підписав постанову на виконання цього документа. 

За даними Мінсільгоспу РФ, в країну ввезено продовольчих товарів і сільськогосподарської сировини на $ 43 100 000 000 або на 6,0% більше, ніж в 2012 р. Експорт продовольчих товарів та сільськогосподарської сировини в 2013 р. склав $ 16,2 млрд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: