fbpx

Писанкар та боєць АТО Олег Кіращук, чиї орнаменти використав дім моди "Gucci", представив виставку у Коломиї

Культура 18:27, 19.02, 2016

У Музеї писанкового розпису у Коломиї відкрили персональну виставку знаного коломийського писанкаря, активного майданівця та учасника бойових дій на сході України Олега Кіращука.

Митець представив 43 унікальні авторські композиції на курячих, гусячих і страусових яйцях з творчого доробку за останні 20 років.

Серед експонованих творів – більша частина писанок з приватної колекції коломиянина Андрія Свистуна та кілька писанок, написаних напередодні відкриття виставки, повідомляє "Дзеркало Коломиї" з посиланням на прес-службу музею.

Кожне розписане яйце передає неповторне бачення традиційних гуцульських і покутських символів-оберегів, трипільських мотивів, майстерно інтерпретованих у складних авторських композиціях.

Сучасні писанкарі дуже рідко створюють власні композиції, натомість Олег Кіращук зумів виробити власний впізнаваний "почерк", який ні з ким не сплутаєш.

Писанки почав писати ще дитиною. Першими вчителями хлопця були бабуся та мама. У становленні його як митця свою роль відіграли Коломийська художня школа й художній факультет Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника. Проте професійна освіта не могла дати тих знань, які були потрібні для написання народної писанки. Тож Олег побував не в одному селі, де від стареньких писанкарок зібрав найкращі зразки традиційних писанок (тепер мріє видати їхній каталог). На творчості писанкаря позначився вплив і самобутніх творів Марії Приймаченко.

Писанкові творіння коломиянина було представлено на багатьох виставках як в Україні, так і за кордоном, чимало з них зберігаються в колекціях багатьох українських музеїв та в приватних збірках колекціонерів з Канади, США, Великобританії та Австралії.

Філігранні орнаменти та вишукану колористику писанок Олега Кіращука навіть використав відомий дім моди "Gucci" в одній зі своїх колекцій. Гідне місце посіли вони і в постійній експозиції музею писанкового розпису.

Події Майдану, а згодом військові дії в зоні АТО змусили писанкаря відійти від творчості. З перших днів Революції гідності Олег Кіращук був у Києві, бачив перші побиття студентів, що стало поштовхом до написання тематичної писанки.

Упродовж півтора року добровольцем у складі 128-ої гірсько-піхотної бригади писанкар захищав Україну. Він один з тих, хто боронив Дебальцівський плацдарм, стояв на передовій, за що й був нагороджений медаллю "Захисник Вітчизни" та нагрудною відзнакою "За бойову звитягу".

У той важкий період свого життя писанкар не знав, чи зможе ще колись взятися за писачок, проте запланована виставка дала поштовх для створення нових робіт, які тепер експонуються в музеї.

Виставка триватиме впродовж місяця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: