За нього проголосували 265 депутатів, повідомляє Українська правда.
Раніше прем'єр Арсеній Яценюк заявляв, що в разі прийняття цього закону будь-які суб'єкти господарської діяльності будуть зобов'язані розкривати інформацію про реальних власників.
"Найперше завдання закону – розкриття інформації про всі реальних власників українських компаній з тим, щоб чиновники не ховалися за родичами, в офшорах, за будь-якими третіми особами, які виступають номінальними власниками, а фактично власником є чиновник", – заявляв він.
За словами Яценюка, тепер громадяни отримають інформацію про власників всього нерухомого майна в країні.
"Ми побачимо, які у кого є будинки, квартири і нерухомість, а також отримаємо реальний доступ до всіх баз даних всієї нерухомості України", – сказав він.
Яценюк на засіданні Ради у вівторок також заявив, що тепер офшорна ера в Україні закінчилася і чиновники будуть "як на долоні".
Міністр юстиції Павло Петренко в свою чергу заявляв, що Мін'юст готовий розкрити такі реєстри протягом місяця.
"Фактично це означає, що будь-який громадянин, у тому числі в рамках процедури люстрації після підписання закону президентом, зможе отримувати інформацію про реальне майно тих чиновників, які проходитимуть майнову люстрацію, і інформувати відповідні органи, щоб чиновники не приховували це майно за своїми родичами або в офшорах", – сказав він на засіданні уряду.
Відповідно до закону, нерозкриття даних про власників українських компаній каратиметься штрафом або громадськими роботами на строк до 240 годин.