fbpx

Реабілітаційний центр у Коломиї спеціалізуватиметься на неврології та травматології

Здоров'я 07:21, 03.05, 2015

У Коломиї на базі відомчої залізничної лікарні створюють реабілітаційний центр на 150 ліжко-місць.

Остання сесія Івано-Франківської обласної ради перебрала Коломийську залізничну лікарню з державної власності у власність громади області. Першочергово новостворений реабілітаційний центр буде забезпечувати фізіологічною реабілітацією українських військових, які захищають Україну в зоні бойових дій.

Головний лікар залізничної лікарні Володимир Федоришин не приховує радості: адже лікарню взагалі могли закрити, а так приміщення не лише зберегли, але й за їхнім прикладом почали створювати реабілітаційні центри по всій Україні, повідомляє "Дзеркало Коломиї".
 

Передбачається, що двері медзакладу будуть відчинені не лише для військовиків, а й для всіх прикарпатців – тих, які перенесли інсульти та мають інші неврологічні розлади. 

"Реабілітаційні центри бувають різних профілів. Ми ж обрали неврологію і травматологію, – розповідає Володимир Федоришин. – Чому саме такий профіль? Він найнеобхідніший. Бійці часто мають черепно-мозкові травми, у них є часто відриви верхніх і нижніх кінцівок, порушення їхніх функцій, поранення хребта. Після таких травм і контузій вояки потребують відновлення. У центрі будемо його надавати. Наприклад, наші медики мають навчити людину після інсульту взяти до рук чашку, ложку, напитися самостійно води зі склянки, тобто хворий має знову навчитися себе обслужити".

Вже зараз на відкриття центру очікують кілька військових, поранених у зоні війни.

"Днями до нас приходила мати кіборга, який кілька місяців обороняв Донецький аеропорт. Чекають на відкриття, бо необхідна реабілітація після поранення", – каже головний лікар закладу.

Коли півроку тому постало питання про закриття залізничної лікарні, медики почали бити на сполох та шукати різні виходи, аби врятувати установу. Як пригадує Володимир Федоришин, ідея про створення реабілітації для українських військових у Коломиї у нього виникла ще задовго до новини про закриття залізничної лікарні.

"Тоді, як планувалося, ми хотіли проводити реабілітацію, спираючись на співпрацю з ФСК "Локомотив" – з басейном, тренажерами, їдальнею. У лікарні бійці проходили б лікувальні процедури, а там – відновлювальні. Була б шикарна реабілітація. Нам це вдалося би, – прогнозує Федоришин, – адже тоді ми були однією структурою від "Львівської залізниці". Також у «Локомотиві» є готельний комплекс, де могли б переночувати рідні бійців".

Попереду у центрі ще чимало роботи. Щоб довести приміщення до стандартів, необхідно вкласти десятки мільйонів гривень. Торік влітку "Львівська залізниця" провела зовнішній ремонт приміщення, утеплила його, а також встановила новий дах та вікна.

"Зараз постало питання про забезпечення лікарні оснащенням та інвентарем і завершення ремонту всередині приміщення. Теперішні умови не зовсім підходять. Проте цим питанням перейнялися голова Коломийської РДА Любомир Глушков та керівництво області, – каже Володимир Федоришин. – Також прогнозовано, що у нас виникне проблема з кадрами. Скажу відверто, в Україні взагалі важко знайти професіоналів з реабілітології. У Вінницькому медичному університеті недавно відкрили кафедру, яка готує реабілітологів. Тобто держава почала працювати у цьому напрямку".

У новоствореному медзакладі покладають надії на лікарів з Польщі, Чехії та Угорщини. Кажуть, ті не тільки готові навчати наших, але й обіцяють допомогти з оснащенням та інвентарем.

Як писав КУРС, начальник Департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник повідомив, що на реабілітаційний центр уже передбачена субвенція з держбюджету – 5,6 мільйона гривень.

"Гуманітарну допомогу – оснащення та інвентар – для реабілітаційного центру підбирає Угорське посольство, – коментує Роман Мельник. – Також з листом про забезпечення новоствореного центру обладнанням ОДА звернулася до міністра Квіташвілі".

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: