fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • На Прикарпатті сотні кілометрів бездоріжжя, і грошей на всіх не вистачить: в ОДА шукають варіанти фінансування ремонту доріг

На Прикарпатті сотні кілометрів бездоріжжя, і грошей на всіх не вистачить: в ОДА шукають варіанти фінансування ремонту доріг

Суспільство 10:42, 11.06, 2018

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук зібрав нараду з головами громад області з приводу ремонту доріг. Причиною стали масові перекривання доріг з вимогами ремонтів автошляхів та тижневий протест у Делятині.

За словами Олега Гончарука, зібралися, щоб обмінятися думками через резонансні акції протесту, які відбулися минулого тижня, і ряд акцій, які ще анонсуються.

На збори запросили керівників облради, підрозділів, представників органів місцевого самоврядування з районів, міст та селищ області.

“2018 рік став роком, коли ОДА отримала можливість власним ресурсом і власними силами проводити ремонт доріг області”, – відкрив нараду Гончарук.

3,3 млрд грн, поінформував він, виділили на ремонт доріг за останні три роки.

“Івано-Франківська область займає лідируючу позицію щодо обсягів фінансування ремонту доріг в Україні, – зазначив Олег Гончарук. – Нам важливо, щоб Івано-Франківськ мав дорожні артерії з іншими обласними центрами та вихід на міжнародні траси”.

Голова ОДА нагадав, що спершу відновили дорогу на Львів, зараз будується дорога до Чернівців – йде робота спільно з Тернопільською владою.

Гончарук зауважив, що в жахливому стані дороги місцевого значення. “Моя основна функція – не заважати нашим депутатам Верховної Ради, а допомагати тут, на місці… Ми єдина область в Україні, яка з Фонду регіонального розвитку 60-70% ресурсу спрямувала на співфінансування доріг”, – сказав Гончарук.

Цього року область отримала 279 млн грн на ремонт доріг місцевого значення. На думку Гончарука, цієї суми вкрай недостатньо, аби вирішити усі проблеми, які є на Івано-Франківщині. У 2010-2013 роках область отримувала 70-110 млн грн, тож, навіть враховуючи індекс інфляції, сума фінансування зросла. Але проблема у тому, що в області є дороги у такому жахливому стан, що “швидка” не може доїхати до кожного населеного пункту.
В ОДА зібрали перелік таких доріг з кожного району та міст обласного підпорядкування. Побачили, що сьогодні потребують термінового ремонту, бо там суцільне бездоріжжя, – 385 км доріг на 1,216 млрд. У розпорядженні влади Прикарпаття на все про все є 278 млн грн.
“З наявним ресурсом неможливо вирішити всі ці проблеми”, – констатує голова ОДА.
Слово взяли представники громад 15 косівських і надвірнянських сіл, які вже 10 днів перекривають дорогу в Делятині. Вони обурюються, що 11-й день людей не чують.  
“Кожна влада приходить, обіцяє і бреше. Але нічого не робить”, – каже представник протестувальників військовий капелан Микола Мединський.
“Скільки можна обманювати людей, Олегу Романовичу? Ми хочемо конструктивної відповіді… Ви тримаєте людей два тижні під сонцем і дощем”, – звернулися до голови ОДА. І продовжили криками “Ганьба!” та “Злодії!”.
Представник протестувальників зачитав звернення, у ньому йдеться про те, що люди вимагають капітального ремонту всієї дороги Яблунів  Делятин.
Тендер на ремонт минулого року виграла компанія “ПБС”, але виділених коштів вистачить лише на ремонт невеликої ділянки дороги. Акція протесту мешканців вже проводилася у 2017 році. Тоді людей запевнили, що після тендеру розпочнеться ремонт.
“57 тисяч людей не були тоді почуті, і їх досі не чують. Досить нас годувати обіцянками. Ми вам просто не ві-ри-мо!” – виголосив речник протестувальників капелан Микола Мединський.
“В області є 278 млн грн  на всю область на 2018 рік. 78 млн грн були спрямовані на експлуатацію доріг, 40 – повернуті борги за минулий рік, а компанії, які їх отримали, далі працюють в борг. Залишається 160 млн грн на всі дороги. З них 80 млн грн – на поточний середній ремонт. 80 млн грн пішло на 4 десятки доріг. 80 млн грн залишились на ремонт 5 мостів: Делятин, Болехів, Тисмениця, Спас, Ланчин. Є 160 млн на всю область. На вашу дорогу Делятин – Яблунів потрібно 240 млн грн”, – пояснив протестувальникам Гончарук.
Представник громади подав пропозицію: компанія, яка виграла тендер, може зробити ремонт дороги за гарантійні зобов’язання облдержадміністрації.
“Є проведений тендер, є виділені кошти в розмірі 40 млн.грн для того, щоб зробити перший етап, треба 110 млн грн – не вистачає 70 млн. Тому я виношу пропозицію: юридичні служби сідають і вирішують питання – можемо ми це зробити чи ні з точки зору закону”, – відгукнувся Гончарук.
На обурення представників Косівщини відреагували не менш обурені представники інших громад із зали. Представник Рожнятівщини виступив, що в нього в районі є понад 200 км бездоріжжя ще гіршого, ніж дорога на Яблунів. Жінка з Калущини нагадала, що в їхньому районі є аварійний міст та ще таких самих 238 км доріг. Представник Верховинського району погодився, що можна зрозуміти Косівську громаду, адже у високогір’ї бездоріжжя, “якого нема ніде”. Але треба намагатися знайти конструктивне рішення, як розділити наявні кошти між усіма районами області. 

Слово взяв голова обласної ради Олександр Сич. Він наголосив, що питання не належить до компетенції облради, але висловив пропозиції: проаналізувати з юридичної точки зору можливість підписання угод про ремонт з гарантійною постоплатою та запропонував на сесії облради розглянути питання про ремонт доріг і прийняття звернення до ВР і Кабміну щодо виділення додаткових коштів. Як варіант запропонував вивчити можливість залучення обласною владою кредитів на ремонт доріг під невеликий відсоток.

Як писав КУРС, днями мешканці кількох сіл протестували у Болехові, вимагаючи капітального ремонту дороги Болехів – Козаківка. Попереджувальну акцію провели також мешканці Рожнятівщини. А з 1 червня триває блокада траси національного значення Львів – Мукачево у Делятині, де сільські громади вимагають ремонту дороги на Яблунів. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: