fbpx

Ремонтні роботи на Набережній не впливають на стан поверхневих вод річки Млинівка

Суспільство 17:10, 28.10, 2014

За дорученням голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олега Гончарука Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області провела обстеження русла річки Млинівка в районі вулиці Набережна.

В результаті обстеження та проведення лабораторних досліджень якості відібраних проб води встановлено, що вода річки Млинівка містить перевищення гранично допустимих концентрацій ряду забруднюючих речовин, характерних для побутових стічних вод. Вода в річці білого кольору, дно сильно замулене з осадом  біло-сірого кольору, відчувається неприємний запах, передає КУРС з посиланням на Івано-Франківську ОДА.
 

За результатами обстеження виявлено, що основним джерелом забруднення вод річки Млинівка є канал в районі міського озера по вул. Мазепи, вода в якому містить аналогічний спектр забруднюючих речовин значно більших концентрацій. У вищезгаданий канал в районі розташування ПП "Лабрадорит" стікають води з випуску дощового колектора КП "Івано-Франківськводоекотехпром", що є приймачем дощових вод з дренажної системи мікрорайону вул. Довженка – Мазепи – Дорошенка – Сухомлинського. Додатковим джерелом забруднення може бути також прилегла до берегів річки індивідуальна житлова забудова садового товариства "За мир" та вулиці Набережна. Варто зазначити, що ремонтні роботи по вулиці Набережній не впливають на стан поверхневих вод річки Млинівка.

Спеціалістами Держекоінспекції вже неодноразово розглядалися звернення громадян щодо незадовільного стану води в каналі, в т. ч. у поточному році двічі комісійно (у травні та вересні) за дорученням прокуратури м. Івано-Франківська. За результатами комісійних розглядів давалися відповідні рекомендації комунальним підприємствам міста Івано-Франківська та міській владі щодо вжиття заходів щодо усунення джерел забруднення дощових вод та розчистки русла каналу.

Однак станом на цей час ситуація з потраплянням господарсько-побутових стічних вод з підвальних приміщень ряду об’єктів вулиць Довженка – Мазепи – Сухомлинського у дренажну систему, а у подальшому і у р. Млинівка, продовжується.

За результатами проведених обстежень, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області направила доручення міському голові м. Івано-Франківська щодо виявлення та ліквідації джерел забруднення дренажної системи і проведення розчистки вищезгаданого каналу.

Також про цю ситуацію Держекоінспекція проінформувала прокуратуру м. Івано-Франківська для вжиття заходів прокурорського реагування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: