fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Реставрувати, щоб не втратити: у рамках проекту БФ Олександра Шевченка відновили ще одні старовинні двері

Реставрувати, щоб не втратити: у рамках проекту БФ Олександра Шевченка відновили ще одні старовинні двері

Політика 16:19, 25.05, 2018

Ще одні відреставровані двері стали окрасою нашого міста. У рамках проекту зі збереження культурної спадщини благодійного фонду Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ" оновлений вхід цього разу отримала кам’яниця на Січових Стрільців, 41.

"Ці двері буквально розсипалися по частинах. А низ був просто відрізаний. Здавалось, вони вже віджили своє. Тому все довелося відновлювати. Проте воно було того варте. Тепер це окраса будинку та нашого міста", – зазначив художник, реставратор Роман Бончук.

У майстерні Романа Бончука старовинні франківські двері дійсно отримують нове життя. Тут їх приводять до ладу: відновлюють втрачені дерев’яні і ковані елементи, лакують. Така ретельна робота не минає даремно: після реставрації двері отримують не просто нове життя, а й автентичний вигляд. Проект є успішним, а тому все більше франківчан приєднуються до нього, аби завдяки програмі співфінансування відновити двері і в своїх кам’яницях.

"Це вже не перші двері, над якими ми трудились. І це вже не просто ідея, а глобальна подія для міста", – зазначив Роман Бончук.

У рамках проекту уже відновили 5 старовинних дверей. Ще двоє – у роботі. Невдовзі встановлюватимуть новий вхід на вулиці Грушевського. Тут, обіцяють реставратори, буде справжній шедевр.

"Коли старовинні кам’яниці отримують нове життя, це означає, що місто житиме. В Івано-Франківську тісно переплетені історія та сьогодення. І ми не маємо права втратити багатство, яке перейшло нам у спадок. На жаль, через безгосподарність чинної влади старовинна архітектура почала осипатись, балкони падають просто людям на голови. Тоді як такі будівлі можуть стати туристичною візитівкою нашого міста. Та ми робитимемо усе, аби зберегти історію та не загубити культурної спадщини", – зазначив депутат Верховної Ради України Олександр Шевченко.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: