fbpx

На Різдво дітям з Лисичанська покажуть музей Шухевича в Тишківцях

Суспільство 17:36, 03.01, 2015

Особливу різдвяну програму підготували дітям з Луганщини у прикарпатському селі Тишківці, що на Городенківщині.

Про це розповів Іван Пронич, сільський голова Тишківців. Війт сьогодні зустрів з потяга учасників програми "Різдво в Карпатах: Схід і Захід разом" – 15 дітей із Лисичанська Луганської області.  

"Особисто я зустрічаю дітей, яких ми беремо в Тишківці на відпочинок під час зимових канкул, уже десятий раз. Щороку приймаємо дітей зі східних регіонів України. Були у нас уже дітки з Криму, Херсона, Харкова, Полтави. Як завжди, діти будуть жити в сім'ях, де є їхні ровесники. Ті вже з нетерпінням і радістю їх чекають. Маємо досвід, що діти так здружуються за цей тиждень, що потім не хочуть розлучатися. Навіть плачуть", – розповів Іван Пронич.

Для гостей з Лисичанська сільська рада, школа та священики Тишківців підготували багато цікавого, повідомив сільський голова. Дітям розкажуть про Прикарпаття, покажуть сільські звичаї, організують активний відпочинок  спортивні змагання, конкурси і катання на санах. 

На Святвечір усім селом приготують домашню вечерю. "Кутя, узвар, всі 12 страв будуть. А, може, й більше, бо хочемо показати дітям зі Лисичанська нашу традиційну національну кухню",  сказав сільський голова.

Різдво як святочну виставу для гостей влаштують місцеві священики. "У нас в селі дві церкви  католицька і православна. Обидва отці зголосилися зробити дітям духовне різдвяне свято",  відзначив Іван Пронич.

"І обов'язково покажемо музей Шухевича, провідника УПА, розкажемо про визвольні змагання під час Другої світової. А ще плануємо повезти дітей туди, де жив Шухевич. Там ще є родичі, сусіди  живі свідки нашої історії. Думаю, дітки повертатимуться від нас свідомими, з патріотичними почуттями. Будуть знати, що Схід і Захід України справді єдині і що Захід піклується про Схід",  підсумував пан Пронич.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: