fbpx

Роботодавці у Польщі не хочуть платити українцям стільки ж, як полякам

Суспільство 19:30, 08.05, 2016

Роботодавці у Польщі критикують ініціативу свого уряду урівняти заробітну плату поляків та іноземних працівників і відмовляються наймати мігрантів на роботу.

Зміни, які ініціює Міністерство у справах родини, праці і соціальної політики, особливо важливі для громадян України, які уже декілька років поспіль є найчисельнішою групою трудових мігрантів у Польщі.

Як інформує Zahid.net з посиланням на газету "Dziennik Wschodni", польські підприємці не найматимуть трудових мігрантів з-поза меж Польщі, якщо їм доведеться платити так само, як і громадянам Польщі.

"Жоден роботодавець не візьме на роботу українця або білоруса на таких самих умовах, як поляка. Поляки, які вирішують емігрувати на Захід, не заробляють стільки ж, як англійці або німці. Ми повинні брати приклад з тих країн, які дбають про свою економіку і своїх працівників, – каже Збіґнєв Міхаляк, президент Люблінської спілки роботодавців. – Якщо зарплату зрівняють, то працівників зі Сходу у сільському господарстві, громадському харчуванні або будівництві буде ще більше, ніж зараз".

На думку Міхаляка, це погіршить становище польських працівників на ринку праці.

Зміни, які ініціює Міністерство у справах родини, праці і соціальної політики, стосуються спрощеної процедури працевлаштування громадян України, Вірменії, Грузії, Білорусі, Молдови і Росії. Окрім змін, які стосується винагороди за роботу таких працівників, міністерство планує ввести два типи дозволів на роботу. Перший – на півроку (короткотермінова робота). Другий дозвіл – терміном на вісім місяців (сезонна робота). Дозволи видаватиме староста тієї місцевості, де працюватимуть іноземці.

Зараз роботодавець повинен подати до районного бюро праці лише заяву про готовність найняти на роботу іноземця. За даними Люблінського воєводства, у 2014 році було подано 1380 таких заяв, у 2015 році їх було вже 1615, а в першому кварталі цього року – 548.

"Ми побоюємося, що ці зміни не будуть корисні для нас. Процедура найму на роботу може ускладнитись. А у зв'язку з високою плинністю кадрів, наприклад, з України буде суттєвою перешкодою для нас,  вважає Томаш Соліс, віце-президент Асоціації польських садівників.  Часто буває так, що через кілька днів виявляється, що або роботодавцеві не підходить найнята людина, або, навпаки, людині не подобається її місце роботи. У таких ситуаціях нам терміново потрібні нові працівники. Якщо оголошені зміни вступлять в силу, то доведеться чекати, щоб завершити всі формальності".

Міністерство переконує, що пропоновані зміни обмежать зловживання, які, наприклад, стосуються реєстрації іноземних працівників без фактичного їх працевлаштування.

"Ми сподіваємося, що нові правила будуть сприяти поліпшенню умов, при яких іноземці займають робочі місця в Польщі, тим самим знижуючи ризик заниження стандартів на ринку праці і недобросовісної конкуренції",  інформує Міністерство у справах сім'ї, праці і соціальної політики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: