fbpx

РУХ НОВИХ СИЛ виступив проти втручання СБУ в ринок скрапленого газу

Політика 18:08, 30.08, 2017

Члени Ради партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» народний депутат Юрій Дерев’янко, Давід Сакварелідзе та інші представники РНС взяли участь у акції протесту проти втручання Служби безпеки України в бізнес, зокрема у сфері скрапленого газу .

Учасники мітингу під стінами СБУ заявили про тиск Служби безпеки України на трейдерів, за рахунок чого відбулася монополізація ринку скрапленого газу в Україні компанією Віктора Медведчука, який є кумом Володимира Путіна.

Народний депутат Юрій Дерев’янко, виступаючи на мітингу, заявив, що керівники СБУ паплюжать звання співробітників Служби безпеки.

«В СБУ працюють десятки тисяч наших громадян, гідно виконуючи присягу і гідно служачи інтересам України. Натомість представники бариг, представники найголовнішого олігарха в Україні своїми діями підривають економічну безпеку, створюють схеми, які ослаблюють економіку України, які концентрують гроші в інтересах бенефіциарних власників агентів Кремля. І цим займається вище керівництво Служби безпеки України», — обурився нардеп.

Дерев’янко підкреслив, що люди, які причетні до таких дій, мають піти геть з Служби безпеки України, так само як і ті, хто причетні до їх призначення.

«Їм недостатньо грабувати державний бюджет. Вони створюють схеми, щоб грабувати кожного українця без виключення. Ми не дозволимо грабувати український народ. Ми не дозволимо, щоб чиновники, призначені указом Президента не захищали інтереси України, а підривали національні основи, економічні основи України», — заявив народний депутат.

Дерев’янко разом з іншими народними депутатами звернувся до Національного антикорупційного бюро, до всіх свідомих депутатів в українському парламенті з пропозицією створити тимчасову слідчу комісію по факту зловживань і порушення законодавства вищими посадовими особами СБУ, а також щодо можливого вчинення злочину посадовими особами СБУ в інтересах країни-агресора, партнерів Путіна, які сьогодні присутні в Україні.

Член Ради партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» та екс-заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе заявив, що головна трагедія полягає в тому, що немає на кого рівнятися рядовому офіцеру. Він додав, що ніхто з вищого керівництва не дає приклад своїм життям, своїми цінностями та достоїнством.

«Не повинно так бути, щоб 90% часу підрозділ, який повинен сприяти розвитку бізнесу, займався рекетом бізнесу», — підкреслив Сакварелідзе.

Він повідомив, що в СБУ працював достойний офіцер на прізвище Трепак.

«Він займав ту ж посаду, яку зараз займає «газовий генерал» чи «горіховий генерал» Демчина, який очолює Підрозділ К.

«Трепака викинули, тому, що він підтримував порядних прокурорів, нормальних людей, він розумів, що Україна змінюється, він допомагав затримати «діамантових» прокурорів», — розповів екс-заступник генпрокурора.

Сакварелідзе запевнив, що його однодумці і небайдужі активісти наведуть порядок в країні.

«Жоден працівник СБУ, жоден мент не буде лізти в бізнес», — запевнив він.

Представники громадських організацій виступили з вимогою подати і оприлюднити електронні декларації працівників Служби безпеки України.

Серед учасників акції були представники «Демократичного альянсу» та громадських організацій «Центр протидії корупції» та «Реанімаційний пакет реформ». Також участь у заході взяли екс-нардеп Єгор Фірсов та лідер «ДемАльянсу» Василь Гацько.

Народні депутати Юрій Дерев’янко, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук після закінчення мітингу увійшли до будівлі СБУ, вимагаючи поспілкуватись з головою СБУ Василем Грицаком.

Нагадаємо, ціни на скраплений газ на українських АЗС виросли за місяць майже на 40% до понад 16 грн за літр.

За інформацією нардепа Сергія Лещенка, компанія Proton Energy Group S.A. (Швейцарія) імпортує в Україну близько 40% зрідженого газу, і досягти цієї частки на ринку компанії вдалося в два етапи. Спочатку відбулася зачистка ринку руками СБУ в кінці минулого року — на початку нинішнього. Потім — створення ексклюзивних умов для Proton Energy, коли «Роснефть» видала тільки їй права на імпорт газу в Україну.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: