fbpx

До обрання старост їхні обов'язки виконують сільські голови, – Руслан Панасюк

Суспільство 23:46, 02.12, 2015

У рамках інформаційної кампанії із сільськими головами Калущини зустрілися народний депутат України Павло Кишкар та керівник Офісу реформ Руслан Панасюк. На зустрічі вкотре пояснили мотивацію реформи децентралізації, її плюси і ризики.

У рамках реформи децентралізації на Калущині була утворена Верхнянська об’єднана громада, у якій відбулися вибори місцевої влади.

Законодавча база щодо функціонування об’єднаних громад ще не повністю сформована. А жодна із трьох об’єднаних громад, які утворилися на Прикарпатті, ще досі не зареєстровані, пишуть Вікна.

"До минулого четверга, до прийняття законів, у нас була подвійна позиція: чи йти шляхом ліквідації населених пунктів, які увійшли до об’єднаних громад, чи шляхом приєднання навколо центру з правом правонаступництва центру громади, – зазначив Руслан Панасюк, директор обласного Офісу реформ.  Ми все ж були на другій позиціїі, законодавець нас підтримав. Ми замкнемо ланцюг, і всі наші громади будуть зареєстровані".

Для роз’яснення у регіонах необхідності проведення реформи децентралізації громадські активісти та експерти розпочали Всеукраїнську інформаційну кампанію "Посли Реформ". Її підтримали Програма розвитку ООН в Україні, Міжнародний фонд "Відродження", Інститут громадянського суспільства та народні депутати України.

У рамках інформаційної кампанії із сільськими головами Калущини зустрілися народний депутат України Павло Кишкар та керівник Офісу реформ Руслан Панасюк. На зустрічі вкотре пояснили мотивацію реформи децентралізації, її плюси і ризики. Сільські голови питали про наболіле.

"Проблем багато є, але законів немає,  зазначив у виступі Микола Філіпович, сільський голова Верхнянської об’єднаної громади.  Мене турбують зараз старости. Коли буде прийнятий закон?"

"Ваше питання повинно звучати: чи буде законом визначено положення про старосту? Не буде,  відповів Павло Кишкар, народний депутат.  Це Ваші повноваження як керівника громади і Вашого комітету затвердити таке положення про статус громади. Ви кажете старості, які повноваження у нього будуть. Я з Києва цього не знаю".

"Староста  це посадова особа місцевого самоврядування і представник цього населеного пункту у виконавчому комітеті об’єднаної територіальної громади,  доповнив Руслан Панасюк.  Це стосується тільки тих сіл, де були сільські ради. До моменту обрання старост їхні обов’язки виконують сільські голови".

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: