fbpx

Рятувальники попереджають про небезпеку сходу лавин у горах

Суспільство 09:51, 02.12, 2015

2 грудня в зв'язку зі снігопадами у високогір'ї Івано-Франківської області лавинонебезпечно.

Як зазначають фахівці, снігові лавини активізуються насамперед на крутих пригребеневих схилах. Під час сходження швидкість снігової лавини досягає до 100 кілометрів на годину, вона захоплює на своєму шляху все більше снігу.

Рятувальники застерігають любителів зимового відпочинку на період лавинної небезпеки утриматися від походів у гори.

Якщо ж поїздки уникнути неможливо, попередьте близьких та знайомих, куди, з ким та на який період ви вирушаєте в подорож. Якщо ви збираєтеся у похід, узгодьте свій маршрут зі співробітниками рятувального відділення, яке знаходиться у тій місцевості, куди ви прямуєте.

Пішоходи й водії повинні мати із собою мінімальний запас води (краще гарячої) та їжі на 1-2 доби, сірники (або альтернативний спосіб видобутку вогню), карту місцевості, заряджений телефон, теплий одяг, ковдру, мотузку, аптечку.

Сьогодні на території Івано-Франківщини функціонує 7 гірських пошуково-рятувальних відділень Управління державної служби з надзвичайних ситуацій області, куди, у випадку необхідності, можна звернутися за допомогою. Гірські пошуково-рятувальні відділення знаходяться в місті Івано-Франківську та на території Косівського, Верховинського, Долинського, Рожнятівського районів та Яремчанської міськради.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: