fbpx

Рятувальники вчили франківців, що робити під час надзвичайних ситуацій воєнного характеру

Суспільство 09:57, 02.02, 2015

В івано-франківському торговому центрі "Арсен" рятувальники вчили людей, як діяти у військових ситуаціях, що несуть загрозу життю.

Фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ДСНС Івано-Франківської області розгорнули в супермаркеті виїзний мобільний навчально-консультаційний пункт і проводили теоретичні та практичні заняття з підготовки людей до можливих дій у зоні виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру.

Що робити при виникненні нештатних подій та надзвичайних ситуацій до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів, присутнім розповів начальник Центру полковник служби цивільного захисту Роман Борисюк.

Як повідомила прес-служба ДСНС, відвідувачів торгового центру – а серед них були дорослі й діти – ознайомили з правилами поведінки з піротехнічними засобами та вибухонебезпечними предметами. Крім того, людям розповіли, як діяти в умовах погіршення радіаційної обстановки, хімічного та біологічного забруднення, під час виникнення пожеж, при знаходженні вибухонебезпечних предметів, а також про дії за сигналами оповіщення в надзвичайних ситуаціях в мирний час і на випадок війни.

Досвідчений медик Центру продемонструвала присутнім способи надання першої допомоги при загрозливих для життя людини станах: закритий масаж серця та штучне дихання при наявності клінічної смерті, зупинку артеріальної та венозної кровотечі, накладання пов’язки на рани, шини при переломах, вивихах.

Також спеціалісти навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області роздали франківцям комплекти пам’яток щодо дій населення під час загроз та виникнення надзвичайних ситуацій.

"Реалії сьогодення вимагають від усіх високої обізнаності щодо дій у екстремальних випадках. Навчити людей цьому – ось основне завдання  мобільних консультаційних пунктів", – відзначає прес-служба управління ДСНС в області.

Відтак такі навчання проводитимуться й надалі в найбільш людних місцях Франківська. Зокрема, в супермаркетах, торгових центрах, навчальних закладах і просто в центрі міста. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: