fbpx

Саакашвілі відстоюватиме своє право на громадянство України в суді. ВІДЕО

Політика 10:48, 08.08, 2017

Лідер партії "Рух Нових Сил" Михайло Саакашвілі обов’язково повернеться додому, в Україну, і буде доводити свою правоту у суді. Про це він заявив під час останньої відеоконференції у США. Нагадаємо, декілька днів тому президент Петро Порошенко одним розписом пера відмінив свій же указ про надання українського громадянства Михайлу Саакашвілі. І це тоді, коли той перебував поза межами нашої країни.

"Нехай мені нададуть можливість безперешкодно приїхати в український суд, і я там відстоюватиму свої права. Я хочу, щоб це був публічний процес", – заявив Саакашвілі. 

"Позбавлення Саакашвілі громадянства нагадує детективну історію", – так оцінює дії Петра Порошенка народний депутат України Юрій Дерев’янко. За його словами, розпочалось усе тоді, як довкола Михайла Саакашвілі почали гуртуватися політсили задля реалізації програми, що має змінити країну за 70 днів.  А далі – візит Порошенка у Грузію та розмови про екстрадицію Саакашвілі з України.

"Ми це розцінюємо як грубе та брутальне порушення прав громадянина України і як початок дуже небезпечної тенденції, яку розпочав президент. Це авторитаризм і згортання демократії, побудова тоталітарного режиму на території нашої держави і чіткий сигнал усім нам про те, що іншої думки, окрім думки президента, в України немає", – говорить Дерев’янко. 

Не розуміють дій Петра Порошенка й мешканці Прикарпаття.

Франківець Ярослав вважає, що Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства для того, щоб усунути конкурента. 

"Жахливі дії президента. Вважаю, що він не мав права так робити, особливо в той час, коли Саакашвілі перебував за кордоном", – говорить Яніна.

На думку політологів, процедура позбавлення Саакашвілі громадянства є яскравою демонстрацією того, що про Конституцію в Україні згадують лише на свята. 

"Досить дивно, що таке рішення приймає президент і до кінця не розуміє наслідки. Бо це впливає як на імідж інституції президенства, так і на імідж держави ззовні, адже до цього негативно можуть поставитися партнери, які підтримують Україну в умовах війни. Якщо таке рішення приймати емоційно, то це означає, що Порошенку треба задуматися над тим, що він є президентом, а не політиком. Тобто він є людиною, яка відповідає за цілу державу", – говорить політолог Тарас Случик. 

Тим часом Михайло Саакашвілі обіцяє оприлюднити дату повернення в Україну. Адже вже восени лідер "РУХУ НОВИХ СИЛ" планує оголосити про масову мобілізацію українців. Активісти партії продовжують створювати в українських містах "Штаби спільної дії" і закликають долучатися усіх, кому не байдужа доля країни.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: