fbpx

Серед претендентів на Шевченківську премію-2016 – двоє прикарпатців

Культура 05:52, 14.11, 2015

Автори 60 творчих робіт можуть стати лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Саме стільки заявок прийняв відповідний комітет до участі у першому конкурсному турі. Імена кандидатів офіційно оголосять після підписання відповідного указу Президентом, пише День.

Національна премія імені Тараса Шевченка – найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Заснована в 1961 році для нагородження за найвидатніші твори літератури, мистецтва, публіцистики і журналістики. Нагородження Національною премією провадиться Указом Президента України.

Щорічно присуджується до п'яти Національних премій, але не більше однієї з кожного напряму: література, літературознавство і мистецтвознавство, публіцистика і журналістика, кінематографія, музичне, театральне, концертно-виконавське, народне і декоративно-прикладне та образотворче мистецтво.

Лауреатам Національної премії сплачується грошова частина, розмір якої щороку визначає Президент України.

Серед претендентів на Шевченківську премію в номінації "література"  прикарпатський письменник Степан Процюк. Книги "Десятий рядок" (2014 р., в-во "Український пріоритет", м. Київ) та "Під крилами великої Матері" (2015 р., в-во "DISCURSUS", м. Івано-Франківськ). Представлений Національною спілкою письменників України.

В номінації "мистецтвознавство"  Богдан Тимків. Книга "Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова" (2012 р., в-во "Нова Зоря", м. Івано-Франківськ). Представлений Всеукраїнським товариством "Просвіта" ім. Тараса Шевченка.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: