fbpx

Сергій Жадан розповів, як ставиться до фестивалів в умовах війни

Суспільство 17:27, 06.08, 2017

Письменник та музикант Сергій Жадан вважає, що культура не є способом відволіктись від війни на Донбасі.

"Коли кажуть, що в умовах війни не можна проводити фестивалі, я відповідаю: "Ми не повинні відмовлятися від самих себе", – сказав він у інтерв'ю НВ.

Жадан вважає культуру територією довіри і стійкості. Люди, які приходять на літературні вечори і фестивалі, є однодумцями. Такі само люди виходять і на мітинги, пікети та акції.

"Я справді переконаний, що культура в нашій країні не є забавкою чи способом відволіктись від серйозних речей, на кшталт політики чи економіки. Культура це і є політика та економіка",  сказав Жадан.

Письменник переконаний, що якщо в українців не буде культури, її місце займе пропаганда.

"Ось саме тому можу повторити з чистим сумлінням і без найменших вагань: культура не повинна здавати своїх територій. Адже якщо вона їх здасть, вони обов'язково будуть заповнені чимось сумнівним і недоброякісним. Скажімо, пропагандою. Ми не повинні відмовлятись від важливих для себе речей. Ми не маємо права відмовлятись від самих себе. Ми повинні триматись за нашу музику й наші вірші. Хоча би для того, аби після війни не виявилось, що ми втратили здатність говорити й слухати", – наголосив він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: