fbpx

Що відбувається з цінами на фрукти і ягоди цього сезону?

Економіка 16:40, 15.07, 2016

Турецькі фрукти для українців можуть подешевшати, а на вітчизняні у порівнянні з минулим роком ціни, імовірно, підуть угору.

Про те, що цього року формує ціни на ягоди та фрукти, розповів Gazeta.ua начальник відділу інвестаналізу Pro-Consulting Олександр Ткачов.

"Виросли ціни на зберігання і логістику продукції. Дещо зросли зарплати. Для деяких підприємств, які у великих обсягах використовують хімічні добавки, на кінцевій вартості відобразилася курсова різниця. Тому ягоди та фрукти, розпал сезону на які уже минув, були дещо дорожчими, ніж очікувалося", – пояснює Олександр Ткачов.

За його словами, цього року знизяться ціни на фрукти з Туреччини, однак до пересічного споживача це здешевшання не буде відчутним.

"Даються взнаки санкції з боку Росії, які й досі діють на турецькі фрукти. Однак через курсову різницю в гривні суттєвого здешевшання у порівнянні з минулорічними цінами не буде. Багато фермерів будуть закладати в ціну ризики наступного зростання собівартості. Ціни на вітчизняні фрукти і ягоди через це можуть зростати на 10-15% у порівнянні з минулим роком", – говорить експерт.

Найбільше на ринку фруктів яблук та груш. Їхня частка  60%. Ще 20%  це кісточкові, 15%  виноград і 5%  ягоди. Плодово-ягідні культури в Україні виробляють малі приватні господарства. Таких  80%. Великих садів для вирощування ягід та фруктів лише 20%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: