fbpx

Щоб "очистити" Франківськ від циганів, Муніципальна варта звернулася до ромського "барона"

Суспільство 11:55, 25.04, 2017

Минулого тижня міський голова Франківська Руслан Марцінків доручив Муніципальній варті "вирішити проблему" із жебраками та незаконними ромськими поселеннями в околицях міста.

"Очитити від ромів" Івано-Франківськ до Дня міста на минулій оперативній нараді зажадав мер Руслан Марцінків. "Це треба доручити старій новій поліції, вона вміє з ними говорити", – визначив тоді мер. Проте обовязок поговорити з ромами поклали врешті решт на Муніципальну варту. 

На сьогоднішній оперативці міський голова поцікавився результатом. "Вирішити проблему з неромськими жебраками значно легше, ніж з ромами", – повідомив керіаник КП "Муніципальна варта" Богдан Кухарук. 

Два стихійних табори ромів розмістилися на березі Бистриці у Франківську. У обидвох живуть кілька десятків людей, багато з яких не мають документів.

Читайте: Як живуть цигани в Івано-Франківську. ФОТОРЕПОРТАЖ

Серед них велика кількість дітей, яких часто намагаються використовувати для жебракування на вулицях міста. "Муніципальна варта" Івано-Франківська разом з поліцією зараз зайнялися профілактичною роботою з цими людьми, повідомляє прес-служба мерії. Працівники комунальнго підприємства відвідують табори та розмовляють з ними на вулицях міста.

"Останнім часом значно збільшилася кількість ромів, які жебракують вулицями Франківська, – розповідає головний інспектор "Мунціипальної варти" Ігор Комарницький. – Часом трапляються крадіжки та грабежі. Ми вирішили з'ясувати звідки такий наплив ромів, серед яких дуже багато неповнолітніх. Начальник служби у справах дітей Зоя Сливка повідомила нам, що більшість приїхала із Мукачівського району".

Працівникам Муніципальної варти вдалося зв'язатися навіть із місцевим ромським "бароном", який керує ромською общиною на Мукачівщині – Гейзою Горбатом.

"Ми поспілкувалися з ним по телефону, – розповідає працівник "Варти". – Чоловік запевнив, що проти того, аби про ромську національність судили за вчинками окремих представиників. Казав, що проводитиме роз'яснювальну роботу серед своїх людей, аби ті не вчиняли протиправиних дій…" 

Втім працівники "Варти" продовжують профілактичну роботу із цими людьми. Спілкуються з ними, спостерігають, перевіряють документи на дітей.

"Особливо стежимо, щоб для жебракування не використовували неповнолітніх. За таке передбачена кримінальна відповідальність. Більше того – часто для таких справ використоують чужих дітей. Можуть давати їм алкоголь та снодійне, аби ті поводилися тихо. Тому, якщо бачите такі випадки телефонуйте нам або у поліцію. При цьому спробуйте задокументувати такі факти на камеру мобільного", – зазначив Богдан Кухарук. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: