fbpx

Школи Івано-Франківська регулярно отримують приписи з санстанції

Суспільство 18:47, 04.09, 2014

За перевірками шкіл Івано-Франківська санітарно-епідеміологічна станція регулярно виписує приписи. Про це на розширеній нараді відповідальних за організацію харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах осіб повідомила головний спеціаліст управління освіти і науки міськвиконкому Світлана Бойчук.

Серед основних зауважень санепідемстанції те, що школярі недостатньо забезпечені м’ясною, рибною, кисломолочною продукцією. Мовляв, діти не отримують білків, жирів за інших необхідних речовин і склад раціону перевищений за вмістом вуглеводів.

"У шкільних буфетах переважають фасовані кондитерські вироби і тільки 10,5% від загального асортименту становлять вироби власного виробництва. Над цим варто попрацювати приватним підприємцям і кухарям, щоб в цьому навчальному році змінити ситуацію", – відзначила Світлана Бойчук.

Також вона зазначила, що у приписах санепідемстанція вказує на недотримання правил миття їдалень та кухонного посуду, невиконання двотижневого перспективного меню, недотримання товарного сусідства, відсутність документів, що підтверджують якість та безпечність харчових продуктів, використання кухонного інвентарю не за призначенням.

"Відповідальні особи у школах здійснюють, на жаль, формальний підхід до контролю організації харчування, про що свідчать результати перевірок працівниками прокуратури. Не буду зупинятися детально, але всі ми пам’ятаємо, як обговорювали подання про усунення вимог ЗУ "Про освіту" щодо захисту прав дітей на безпечні умови навчання і виховання", – казала головний спеціаліст.

Подання прокуратури датоване 25 квітня 2014 року. За виявлені порушення накладені адміністративні стягнення як на приватних підприємців, так і на керівників закладів.

Нагадаємо, у лютому цього року міська рада підняла вартість харчування у школах з п’яти до семи гривень.

"Ми проаналізували, що при такій ціні ми виконуємо норми харчування на 80-85%", – повідомила Бойчук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: