fbpx

Сільголову, який зміг виграти вибори завдяки позначці "Х…Й", селяни звинувачують у бездіяльності

Політика 17:05, 13.11, 2015

Сільського голову села Кліщівна Рогатинського району на Прикарпатті, який виграв вибори з перевагою лише в один голос за рахунок бюлетеню з позначкою "Х...Й" навпроти його прізвища, на сході села люди звинувачують у бездіяльності.

Люди нарікають, що “у селі завівся сімейний клан”, та на те, що сільський голова не виконує своїх обов’язків: село не отримує податків від діяльності піщаного кар’єру, старовинна Миколаївська церква руйнується, сільське кладовище, яке поряд, – під загрозою засипання піском з піщаного кар’єру.

На мешканців, які відкрито виступили проти бездіяльності чинного сільського голови, чинили тиск та погрожували їм.

“Як хтось виступав проти чинного голови, то йому починають погрожувати. У селі завівся сімейний клан”, – нарікає місцева мешканка Ганна Бривараш.

Також люди скаржаться, що село не отримує коштів для розвитку, які мали б надходити від видобутку піску з кар’єру у селі. Натомість місцева дорога, по якій їздять вантажівки, вщент розбита. Більше того, існує небезпека, що через розробку кар’єру сільське кладовище може засипати піском.

Селяни ініціювали збір підписів, щоб зобов’язати підприємство, яке видобуває пісок, відремонтувати дорогу та облаштувати спеціальний захист зі сторони кар’єру. Неодноразово з цими питаннями зверталися і до сільської ради.

“Голова два терміни багато людям обіцяв. Церкву розібрали, казали, що будуть реконструювати і облаштують територію довкола кладовища, так досі нічого не зроблено,  говорить мешканець с. Кліщівна Степан Ворона. – Ходять по селу і дають людям хабарі, комусь погрожують, щоб мовчали. Сваха сільського голови є директором школи. Вона каже нам: як твоя дитина піде до школи, я її вчити не буду. Що то є за відповідь? Тут півсела перестрашили”.

Храм – пам’ятку архітектури ХVІІ століття розібрали сім років тому, щоб провести реставрацію. З того часу дерев’яна церква лишається без перекриття.

“Не було навіть сходу селян. Дізналися, що буде реконструкція, коли почали розбирати церкву, а потім виявилося – не вистачає 1,5 млн гривень, аби завершити усі роботи. Ніхто не починає робити ремонт, якщо не вистачає грошей”,  скаржиться мешканка с. Кліщівна Марія, прізвища просить не називати.

У 2011 році відповідно до проектно-кошторисної документації вартість реставраційних робіт Миколаївської церкви у с. Кліщівна становила 2 млн 519,5 тис. гривень.

Згідно з розпорядженням Івано-Франківської ОДА від 10 липня 2014 року №422 витрачено на ремонтні роботи церкви 433 тис. 911 гривень. Балансоутримувачем є Кліщівнянська сільська рада.

Як раніше повідомлялось, відмітка “Х…Й” напроти прізвища кандидата дозволила виграти вибори у с. Кліщівна. За результатами підрахунку голосів, двоє кандидатів – Василь Кривень від партії “ВОЛЯ” та самовисуванець і чинний сільголова Михайло Ворона – набрали по 117 голосів виборців. Перед запаковуванням бюлетенів у конверти голова ДВК запропонувала комісії зарахувати один із зіпсованих нецензурною лайкою бюлетенів на користь свого свата – Михайла Ворони, який є чинним сільським головою.

Рогатинський районний суд визнав недійсним виборчий бюлетень та зобов’язав провести повторний підрахунок голосів.

У неділю, 15 листопада, у с. Кліщівна відбудуться повторні вибори на посаду сільського голови.

Політична реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: