fbpx

Сільські голови Калущини звернулися до нардепів, щоб ініціювати відставку Гончарука та його команди

Суспільство 11:11, 07.11, 2018

Троє сільських голів з Калуського району просять парламентарів втрутитися у ситуацію із укладанням договорів оренди земельних ділянок державної власності поза межами населених пунктів.

Землю використовує ТОВ "Карпатнафтохім", розпоряджається нею Івано-Франківська ОДА, а кошти від оренди поповнюють бюджети відповідних сільських рад.

Обласна адміністрація своєчасно не продовжила договори оренди, а вже після завершення терміну їхньої дії зволікає з укладанням нових. Відтак громади вже зазнали і продовжують зазнавати колосальних збитків, інформують "Вікна".

Троє сільських голів Калуського району – Кропивницької сільської ради Михайло Барнич, Мостищенської сільської ради Галина Пукіш і Томашівської сільської ради Михайло Мацько  минулого тижня направили звернення до народних депутатів України Віктора Шевченка і Юрія Дерев’янка. Вони просять парламентарів втрутитися у ситуацію із укладанням договорів оренди земельних ділянок державної власності поза межами населених пунктів.

Торік сільські голови зверталися до прокуратури, однак це не допомогло. Тепер звернулися до народних депутатів.

Відповідь на колективну "Скаргу на неправомірну бездіяльність Івано-Франківської обласної державної адміністрації та ТОВ "Карпатнафтохім" сільські ради отримали 22 листопада минулого року. Відповідь підписав перший заступник прокурора Івано-Франківської області Володимир Торованин. У коментарі на відповідь прокуратури сільські голови заявляють, що "дана відповідь нас неприємно здивувала та розчарувала; розцінюємо її як банальну відписку; дана відповідь жодним чином не узгоджується з "благими" намірами прокуратури захищати інтереси сільських рад у суді.

Підстави для такої оцінки: "Скаргу на неправомірну бездіяльність…" перекваліфікували на "Звернення з приводу правомірності дій…", а висновок розгляду скарги зводиться до того, що "договірні зобов’язання у вказаних правовідносинах існують між органом влади і суб’єктом господарювання, що не впливає на права та обов’язки Кропивницької, Мостищенської, Кадобянської та Томашівської сільських рад Калуського району".

При цьому сільські голови зазначають: беззаперечним фактом є те, що орендар – ТОВ "Карпатнафтохім" і орендодавець – Івано-Франківська ОДА не виконали обов’язку щодо належного і своєчасного оформлення договору оренди землі і внаслідок цього сільські бюджети втратили доходи. У зверненні до народних депутатів йдеться:

"Станом на 1 жовтня 2018 року територіальним громадам Калуського, Рожнятівського та Долинського районів завдано збитків на загальну суму більш як 2,7 млн гривень. В тому числі: Кропивницькій – 348 190 гривень; Мостищенській – 88 792 гривень; Томашівській – 171 271 гривень.

Прикро констатувати, але майже вся вина за завдані збитки лягає на орган державної влади в особі Івано-Франківської обласної державної адміністрації як орендодавця і розпорядника землі за межами населених пунктів і лише частково на ТОВ "Карпатнафтохім" як орендаря. Проявивши незаконну бездіяльність, ігноруючи та грубо порушуючи норми чинного законодавства щодо пролонгації договорів оренди землі, підмінивши норми закону на наради та бюрократичну тяганину, орендодавець затягнув процедуру щодо узаконення права користування землею орендарем. В той же час орендар, не баючи бути добросовісним землекористувачем, з моменту припинення дії договорів оренди землі припиняє платити орендну плату, замінивши її в рази меншим податком.

Такі дії органу державної влади можуть свідчити про повну некомпетентність чи дилетантство його керівництва та підпорядкованих структурних підрозділів у питаннях розпоряджання землею державної власності. Масовий характер порушення може бути результатом корупційної змови. Допускаємо також, що дії посадовців ОДА є цілеспрямованими і покликані завдати шкоди державі, посіяти недовіру до її інституцій.

Всі дочасні наші звернення в ОДА з просьбами чи вимогами щодо узаконення права користування землею, відшкодування завданих збитків тощо не дали жодного результату. Збитки продовжують наростати".

Сільські голови просять нардепів звернутися до прокуратури з вимогою захистити інтереси сільських рад у суді, запропонувати Прем’єр-Міністру України Володимиру Гройсману розглянути питання щодо відставки голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука та його команди "через їхню некомпетентність, результатом якої є колосальні збитки, завдані громадам" та звернутися до Служби безпеки України "щодо розслідування з подальшим спростуванням або підтвердженням фактів корупційної змови чи навмисного шкідництва інтересам держави Івано-Франківською обласною адміністрацією". Також вони просять народних депутатів посприяти у відшкодуванні втрат, які зазнали громади.

Термін дії договорів оренди земельних ділянок за межами населених пунктів Калуського району, які використовує ТОВ "Карпатнафтохім", завершився у лютому-липні 2017 року. 

Цього року на офіційному сайті ОДА оприлюднили розпорядження голови адміністрації Олега Гончарука про припинення дії договорів оренди землі у зв’язку із завершенням терміну, на який вони були укладені. На цих ділянках розташовані об’єкти ТОВ "Карпатнафтохім".

1 березня 2018 року припинено договори оренди двох земельних ділянок за межами с. Кропивник: площею 7,67 га і майже 1,2 га.

28 березня 2018 року припинено договір оренди земельної ділянки за межами с. Кадобна площею 4,39 га.

18 квітня 2018 року припинено договори оренди трьох земельних ділянок за межами с. Верхня: площею 0,55 га, 5,8 га і 2,02 га.

16 травня 2018 року припинено договір оренди земельної ділянки за межами с. Голинь площею понад 8 га.

25 травня 2018 року припинено договори оренди земельної ділянки за межами с. Томашівці площею понад 16 га і земельної ділянки за межами с. Мостище площею 9,1 га.

З дев’яти ділянок нові договори оренди станом на 6 листопада укладені лише по трьох. Зокрема 19 квітня 2018 року голова ОДА видав розпорядження про надання ТОВ "Карпатнафтохім" в оренду земельної ділянки за межами с. Кропивник (площею 7,67 га), 10 травня – за межами с. Кадобна (4,39 га) і 27 червня – за межами с. Голинь (8 га). На цих ділянках розташовані залізничні колії підприємства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: