fbpx

Сільради Надвірнянщини звернулися до керівництва області задля припинення незаконних рубок лісу

Суспільство 19:51, 20.10, 2016

Запровадити мораторій на здійснення суцільних рубок на території області, тимчасову заборону санітарних рубок Надвірнянським агролісгоспом на території сіл Гаврилівка, Парище, Лісна Тарновиця, Тисменичани та запровадити механізм громадського контролю за вирубками лісу.

З такими вимогами сільські ради Гаврилівки, Парище, Лісної Тарновиці та Тисменичан Надвірнянського району подали звернення керівництву Івано-Франківської обласної ради. Звернення ініціювали та підготували команда "ВОЛІ" спільно з місцевими громадами. 

Останнім часом на території цих сіл Надвірнянський спеціалізований агролісгосп ОП "Івано-Франківськоблагроліс" проводить рубки лісу в великих масштабах та з порушеннями законодавства.

Місцеві жителі неодноразово фіксували, як під виглядом санітарних рубок здійснюється суцільна вирубка лісу, особливо багато рубають дубів. Також виявили, що вид, спосіб, об’єм та інші показники рубки, які зазначені в лісорубних квитках, не відповідають фактичним показникам здійснених рубок. Відбуваються значні зловживання.

"Ми неодноразово виїжджали в ці села і бачили, що рубають цінну ділову деревину, а сухостій і вітроломи залишаються. Людей це обурює, адже ліс – це перш за все надбання місцевої громади, а не якоїсь структури. Мешканці звернулись за допомогою до нас, і ми їх підтримали", – зазначила депутат районної ради від партї "ВОЛЯ" Тетяна Пришляк.

Жителі сіл вже звертались до правоохоронних органів, на місце рубок виїжджала опергрупа. Тоді з керівництвом лісгоспу було домовлено, що до завершення слідства не будуть нічого рубати, при нагальній потребі – лише за погодженням з громадськістю. Однак і зараз в лісі чути звук бензопил та видно свіжозрубану деревину. 

"Пні понакривали гілками і листям або ж попалили їх, щоб приховати вирубку. Якби рубали чесно, то не ховали б сліди від людських очей. Такими темпами скоро лісу не стане, діти будуть ходити в одні корчі",  каже місцевий житель Іван Воробець.

Більше того, окрім масового вирубування дубів, є і недбале ставлення до лісів, лісосіки часто не очищуються, а нові дерева не засаджуються.

Виходячи з цієї ситуації, сільські ради просять обласне керівництво запровадити мораторій на здійснення суцільних рубок лісу на території області з метою збереження довкілля та запобігання негативним наслідкам (зсувам ґрунтів, затопленню населених пунктів, перетворенню території, зайнятої лісовим масивом, в пустку, висиханню водойм).

Також заборонити здійснення Надвірнянським агролісгоспом санітарних рубок на території цих сіл, доки правоохоронні органи не перевірять законність рубок, які проводились, та доки не будуть створені об’єднані територіальні громади і території лісів не перейдуть у їхню власність.

Особливо важливим у боротьбі з незаконними вирубками є запровадження механізму громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів постійними лісокористувачами.

Зокрема, з місцевими громадами мають обговорювати заплановані лісогосподарські заходи та інші роботи; їх необхідно інформувати про ведення лісового господарства на території відповідної сільської, селищної, міської ради, розміщення планів проведення рубок на відповідний рік, внесення до них змін, видачу дозвільних документів та іншої інформації, яка стосується рубок, на офіційних веб-сайтах та ін.

Тетяна Пришляк висловила сподівання, що звернення громад не буде проігнороване, обласна рада дасть об’єктивну оцінку тим фактам зловживань, які відбуваються в лісах, правоохоронні органи проведуть ретельне їх розслідування і винні понесуть відповідальність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: