"Коли ми на запрошення громади вперше сюди приїхали, склалось таке враження, що ця будівля – недіюча. Та виявилось, що амбулаторія реально працює. І обслуговує більш як тисячу людей із цього та сусіднього села. Тоді й вирішили: треба будь-що допомогти цим людям", – каже помічник-консультант народного депутата України Віктора Шевченка Роман Дашавець.
Ще донедавна тут була лікарня. Років з 10 тому через брак фінансування велика будівля перетворилась на амбулаторію. Її розмістили у частині першого поверху. Решта площі стоїть пусткою. Порожні приміщення для теперішнього медзакладу створюють чимало проблем.
"Дах протікав у багатьох місцях. Все давно відсиріло. Вікна старі, трухляві, подекуди їх зовсім немає. А у деяких палатах взагалі почала падати стеля. Ще трохи – і все могло провалитись на перший поверх, просто нам на голову", – розповідає головний лікар Нижньолипівської амбулаторії Наталія Крохмальна.
За словами медика, на численні звернення місцева влада села та району відповідала просто: "Немає коштів". Аж поки громада не звернулась до Віктора Шевченка. Нардеп посприяв у виділенні на заміну даху чверті мільйона гривень. Тож уперше за більш як 10 років у будівлі взялись наводити лад.
"На жаль, цей будинок відображає усю суть вітчизняної медицини на селі. Коли стеля падає на голову, а в амбулаторії немає навіть найнеобхідніших ліків. Відремонтований дах, звісно, значно покращить стан будівлі та не дасть їй руйнуватись надалі. Проте наступного року я намагатимусь посприяти у заміні вікон та дверей цього медичного закладу. Вважаю, що сільську медицину треба ставити на ноги не міфічними "реформами", а реальними кроками", – зазначив Віктор Шевченко.
Реклама