fbpx

Смалю вказали на недопустимість проявів ейджизму – дискримінації освітян за віком

Суспільство 20:47, 08.11, 2017

Уповноважений з прав людини ВРУ надіслав листа міському голові Франківська із зауваженням, що головний освітянин міста Ігор Смаль дискримінує освітян за віком.

В Івано-Франківську відбулася зустріч від ОБСЄ Cafe, присвячена темі Прав людини в України. На заході виступила представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оксана Устимчук.

Вона повідомила, інформує Місто, що під час моніторингу ЗМІ щодо стану дотримання прав людини у всіх сферах суспільних відносин було виявлено інтерв’ю директора Департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігоря Смаля, в якому наявні дискримінаційні висловлювання щодо педагогів пенсійного віку.

Так, в інтерв’ю автор зазначає, що освітня реформа можлива лише за участі молодих педагогів, оскільки вчитель, який пропрацював у школі 20-30 років, не зможе викладати матеріал за новими методами та технологіями.

У зв’язку з цим працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на ім’я міського голови Івано-Франківська направили листа, в якому наголошено на тому, що такі висловлювання є дискримінаційними, оскільки в них присутнє стереотипне уявлення про те, що педагоги пенсійного віку не в змозі опанувати нові методики та технології, що є проявом ейджизму, тобто дискримінації людини на підставі її віку.

Також звернуто увагу на те, що відповідно до Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" дискримінація за ознакою віку, тим більше з боку посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування забороняється.

Івано-Франківська міська рада повідомила, що було проведено роз’яснювальну роботу з посадовими особами міськради щодо неприпустимості дискримінаційних висловлювань, та запевнила у суворому дотриманні принципів недискримінації у подальшій роботі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: