fbpx

"Smart City": в Івано-Франківську розробляють концепцію "розумного міста"

Суспільство 11:57, 22.08, 2018

В Івано-Франківську хочуть створити центр обробки даних, який полегшить життя мешканців міста.

Для обговорення концепції та технічної побудови інфраструктури "Smart City" в Івано-Франківську зібрали круглий стіл, на який запросили представників громадськості, влади та бізнесу, а також з інших міст, у яких вже почали практикувати "розумні міста".

За словами начальника Управління інвестиційної політики Івано-Франківського МВК Ігоря Попадюка, впровадження "Smart City" покращує швидкість реагування на надзвичайні ситуації, дає аналітику для прийняття якісних управлінських рішень.

"Які це технології, як вони впроваджуються в інших містах. Ми хочемо ці питання вивчити і впровадити в Івано-Франківську,  зазначає Попадюк. – Це не окрема комп’ютерна програма, а й мобільні додатки, відеокамери, аналітичні комплекси, центри обробки даних – усе в сукупності створює "розумне місто", яким управляють з одного центру відкритих даних (Open Data), де вони накопичуються. Це все дає можливість розумного управління в місті".

На сьогодні в місті однією з найбільш нагальних потреб є безпека. Наразі Муніципальна варта моніторить потік відео з камер спостереження, встановлених на вулицях, однак охопити усе відразу черговим вкрай складно. У світі в таких цілях використовують спеціальні програми, які у випадку зафіксованого правопорушення дають сигнал, щоб правоохоронні органи могли миттєво відреагувати. Все відбувається в автоматичному режимі. Це дозволяє зменшити кількість злочинів.

Поділився досвідом директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров. У Києві проект "Smart City" працює вже три роки. Створений міський дата-центр, який збирає усю інформацію у різних напрямках – відкриті дані (про земельні ділянки, об’єкти комунальної нерухомості, на що витрачається бюджет, закупівлі). За цей час назбиралися лише позитивні відгуки мешканців, попри те, що спершу був певний скепсис щодо впровадження новітніх технологій.

"Smart City" – це, перш за все, забезпечення комфорту проживання мешканців та надання сучасних зручних сервісів,  наголосив Назаров. – Є три основні напрямки. Забезпечення прозорості та ефективності влади, що веде за собою боротьбу з корупцією. Можливість в електронному вигляді отримати електронні послуги. Інструмент електронної демократії, який дає можливість залучати мешканців до управління містом, наприклад електронні петиції, бюджет участі. Крім того, міська система безпеки, електронного квитка, щоб можна було зручно розрахуватися тощо".

Він додав, що "розумне місто" – це ще й розумні мешканці, тому важливо впроваджувати сервіси ще й для дітей шкільного віку, щоб вони змалечку цікавилися впровадженням інновацій у містах.

Передовим в Україні щодо впровадження "Smart City" є Київ. Не відстають Харків, Дніпро, Одеса, а також Дрогобич.

В Івано-Франківську вже користуються системою "Medics" для запису до лікарів. Крім цього, за словами чиновників, чимало послуг можна отримати в ЦНАПі, подавши запит через Інтернет, як, наприклад, записатися у чергу на оформлення паспорта чи записати дитину у дитсадок. Також створили дата-центр, який полегшив мешканцям міста процес подачі документів для отримання субсидій. А наразі розробили туристичний додаток.

"Для нас дуже важливо сьогодні запровадження декількох проектів, над якими ми працюємо. У першу чергу, зараз є дуже цікава ініціатива  запровадження електронного квитка в місті, і ми працюємо над цим спільно з ІТ-компаніями,  розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – Це великий виклик для нас".

Він також додав, що електронний квиток в місті буде впроваджуватися з вересня.

"Я впевнений, що в Івано-Франківська є достатньо сильний потенціал, щоб рухатись далі і впроваджувати "Smart City",  додав Юрій Назаров.

До кінця року в Івано-Франківську планують провести ще один круглий стіл. Найкращі ідеї з впровадження "Smart City" подадуть на розгляд міської влади.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: