fbpx

Сонм отців у партійних списках: два надвірнянських священики разом із єпископом балотуються в депутати

Політика 12:05, 20.10, 2015

На Надвірнянщині троє священиків, вкупі з єпископом, беруть участь у виборах до місцевих рад. Балотуючись в депутати обласного та районного рівнів, отці відкрито агітують за політичні партії та "дружніх" кандидатів.

Незважаючи на запевнення патріархів усіх українських конфесій, що Церква – поза політикою, у Надвірнянському районі отці на час виборчої кампанії поєднують служіння Богу зі служінням партіям.

Брати Траско – отець Олег та отець Любомир  вже другий раз балотуються в депутати.

Настоятель надвірнянського храму, отець-декан Олег Траско йде в депутати до Івано-Франківської обласної ради. Його брат, протоієрей Любомир, що служить в храмі під орудою брата і має парафію в селі Гвізд, вибирається до Надвірнянської районної ради.

Обидва священики на цих виборах вийшли на новий – вищий  політичний рівень. На минулих виборах до місцевих рад отець Олег пройшов в депутати Надвірнянської міської ради, а отець Любомир був депутатом двох скликань районної ради. Про це можна дізнатися з комунальної газети "Народна Воля", яка виходить у Надвірній.

Розповідь про обох отців із зазначенням, куди вони вибираються, розміщена в номері від 16 жовтня без позначки "політична реклама". Публікація підписана "за дорученням парафіян".

"Першим іде дорогою святості і веде парафіян…"  так відгукнулися про кандидата в депутати його вірні.

Проте замітка містить ознаки агітації. В ній зазначено, що отець Олег Траско "є кандидатом у депутати обласної ради від єдиної і міцної громади міста Надвірна".

Сонм отців у партійних списках: два надвірнянських священики разом із єпископом балотуються в депутати 1

Парафіяни введені в оману: отець Олег Траско є кандидатом не від громади, а від політичної партії "Батьківщина"  він номер 9 у списку до облради. Агітуючи за себе, священик агітує і за ту політичну силу, з якою має намір отримати статус депутата.

У цьому ж номері "Народної Волі" під грифом "політична реклама" розміщене звернення до виборців Надвірнянського єпископа УПЦ КП Іоана Бойчука.

"Законодавець цього року значно ускладнив систему місцевих виборів. Тому вважаю своїм обов’язком допомогти вам не помилитися…  зважено віддати на виборах свій голос",  йдеться в статті за підписом єпископа.

Отець без зайвих церемоній, використовуючи свій авторитет священика, агітує за кандидата до облради, керівника "Надвірнанафтогазу".

"…вселяє мою віру у те, що ви зробите правильний вибір – віддасте свій голос за такого-то", – завершує своє політичне рекламне казання отець Іоан. Він також не називає партію, від якої йде розрекламований кандидат, замінюючи це маніпулятивним "йде до обласної ради від міста Надвірна".

Сонм отців у партійних списках: два надвірнянських священики разом із єпископом балотуються в депутати 2

На Прикарпатті на теперішніх виборах депутатами хочуть стати 18 священиків. Священнослужителі УПЦ КП, УАПЦ і один греко-католицький виявили бажання засісти у депутатських кріслах різних місцевих рад області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: