fbpx

Спеціалісти "Івано-Франківськгазу" влаштували показову перевірку якості палива

Економіка 23:44, 03.11, 2015

У Богородчанах 3 листопада “Івано-Франківськгаз” зробив контрольний відбір природного газу для перевірки його якості. Проби зробили у газорегуляторному пункті та в помешканні неподалік. За цим спостерігали представники ЗМІ. У ПАТ “Івано-Франківськгаз” запевняють, що ніяк не втручаються у якість газу.

Голова правління ПАТ "Івано-Франківськгаз" розповів, що на підприємстві працює три тисячі людей, і вони відповідають виключно за транспортування газу до споживачів, інформує Галка.

"У нас обладнання, щоб втручатися у якість газу, немає. Ми такі ж споживачі, як і ви, і розводити газ не можемо. Крім того, якщо у мережах додавати якісь домішки до газу, то це призведе до аварійності", – наголосив Василь Вітюк.

Віталій Шульга, заступник голови, додав, що в Івано-Франківській області є 86 газорозподільних станцій. 80% з них належать "Укртрансгазу", решта – місцеві видобувні станції, газ з яких може потрапляти у мережу, але суттєво не змінює якість газу. Тому будь-які дії щодо зміни складу газу може проводити лише ПАТ "Укртрансгаз".

"Те, що в наші мережі поставляють, те ми подаємо споживачам", – сказав Віталій Шульга.

За його словами, кожних десять днів заміри для перевірки якості газу проводить "Укртрансгаз", "Прикарпаттрансгаз" та "Івано-Франківськгаз". З початку року проведено 1200 відборів. У жодному випадку не знайшли відхилень від ГОСТу.

Результати перевірок регулярно оприлюднюють на сайті "Івано-Франківськгаз" та щомісяця у газеті "Галичина". Як сказав Шульга, будь-який споживач, який має сумніви щодо якості газу, може замовити перевірку.

"Від споживачів скарги на якість газу не надходили, але отримували від політичних партій, які організовували збір підписів мешканців", – зазначив Віталій Шульга.

Він розповів, що, відповідно до державних стандартів, які діють з 1987 року, калорійність газу (теплота згоряння) повинна бути не нижчою 7600 ккал/куб. метр. Європейські стандарти – мінімально 8500-9000 ккал/куб. метр. На території Івано-Франківської області цей показник змінюється в межах 8600-7800 ккал/куб. метр.

"Для того, щоб контролювати процес, у нас створено хімічну лабораторію, яка проводить проби газу", – зауважив Віталій Шульга

Так, завідувачка хімічної лабораторії Галина Хомик відібрала у спеціальний балон газ із регуляторного пункту в Богородчанах та на кухні у житловому будинку неподалік. Пізніше, у лабораторії, проби під’єднали до хроматографа. Програма обробляє дані і відображає на графіку на екрані комп’ютера. Результати перевірки стають відомі через дві години.

Водночас проби газу взяли фахівці "Івано-Франківськстандартметрології". Начальниця випробувального центру Тетяна Стасів розповіла, що проводять щомісяця до десяти подібних проб. Результати отримають за день-два.

"Відповідно до державних стандартів, є такі показники, як калорійність газу, компонентний склад, точка роси, і за ними ми визначаємо якість. Жоден з них під час досліджень не виходив за межі норми, – розказала Тетяна Стасів. –  Наочно якість газу не можна перевірити. Споживачам  слід звертати увагу на прилади вдома, чи вони нові, чи газова плита чиста".

У помешканні сім'ї Пташників на якість газу не скаржаться.

"В мене газ горить добре, – сказав Степан Пташник. – Газом користуюся мало, нас двоє, худоби нема, курей мало. Якогось чаю зваримо та й досить. Взимі палимо дровами і газом".

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: