fbpx

Справа Жовніра: підприємець розповів, як начальник регіонального фонду держмайна вимагав у нього хабар

Суспільство 14:26, 02.02, 2017

Сьогодні у судовому засіданні опитали свідка – директора ТОВ "ІАЦ" Олега Болотського, в якого начальник Івано-Франківського регіонального відділення Фонду державного майна Зіновій Жовнір вимагав 150 тис. дол. за зменшення оціночної вартості приміщень ДП "Коломийська паперова фабрика".

Сьогодні на засіданні в Івано-Франківському міському суді у справі Зіновія Жовніра допитали свідка. Судді двічі довелося оголошувати перерву з технічних причин – під обвинуваченим та його адвокатами тріснула і врешті розвалилася лавка. 

Свідок – директор київського підприємства ТОВ "ІАЦ" Олег Болотський розповів про своє знайомство з Зіновієм Жовніром та вимагання ним хабара за послугу зі здешевлення оціночної вартості майна паперової фабрики в Коломиї, яку Болотський планував придбати. 

"У червні 2016-го разом з американськими партнерами вирішив зайнятися діяльністю у деревообробній сфері, – розповів Болотський. – Наприкінці серпня я приїхав у Франківськ щодо придбання фабрики. Володимир (посередник  КУРС) повідомив, що можна фабрику придбати через аукціон, але за умови, що ми зустрінемося з Жовніром. Потім ми зустрілися з Зіновієм Григоровичем у парку, від підтвердив можливість придбання фабрики не за 13 мільйонів, а за 4-5, але йому треба надати неофіційний платіж у вигляді 4 млн грн. Порадившись з юристами, вирішив написати заяву щодо неправомірних дій Зіновія Григоровича. Написав у військову прокуратуру. Наступного дня знову зустрівся з Жовніром, той підтвердив суму хабара і обіцяв подати у Фонд держмайна документи щодо зменшення початкової ціни, сказав, що йому потрібен місяць часу. Дав свій телефон, щоб спілкуватися з технічних питань, а з Володимиром  з фінансових. Через місяць Володимир сказав приїхати у Франківськ, щоб розрахуватися…"

Болотський приїхав до Івано-Франківська і зустрівся з Володимиром. Той сказав, що потрібно 20 тис. дол. – на завдаток для керівництва Фонду у Києві. Копію листа у Фонд держмайна посередник передав Болотському. У листі йшлося про надання Жовніру повноважень приймати рішення щодо продажу фабрики.

"На початку жовтня мене запосили в СБУ, де підготували і помітили гроші. Я чекав дзвінка Жовніра, але він мені не зателефонував. Тому в цей день я повернув гроші працівникам СБУ. Після того я поїхав з Івано-Франківська", – розповів свідок.

Далі, за його словами, Володимир сказав, що треба дати не 20, а 50 тисяч доларів, щоб підтвердити серйозність намірів. Про те, чи Володимир передавав якісь гроші Жовніру, свідкові невідомо.

"Я їздив на об'єкт, дивився, він був у дуже занедбаному стані. Ні вікон, ні дверей. 26 серпня сказав Жовніру, що об'єкт занедбаний, на що той відповів, що держава на ремонт грошей не дає. Жовнір постійно повідомляв, що його послуги коштують 4 млн грн", – розповів Болотський. 

Зіновій Жовнір у суді заявив, що вперше в житті бачить цього свідка. Болотський – не та людина, з якою він начебто вів переговори щодо продажу коломийської фабрики, і зустрічі були не в парку, а на автобусній зупинці. 

На прохання прокурора суд оголосив перерву: наступне засідання відбудеться 8 лютого. Суд попросив сторони підготуватися до дослідження письмових доказів.

Як повідомляв КУРС, Зіновія Жовніра затримали 4 жовтня на хабарі у 20 тисяч доларів. Це був перший "транш" – всього за свої "послуги" зі зменшення оціночної вартості приміщень ДП "Коломийська паперова фабрика" Жовнір вимагав від київського підприємця 150 тисяч доларів.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом отримання хабара за ст. 368 Кримінального кодексу України. Втім, до суду справу передали за значно м'якшою ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: