fbpx

Прикарпатський письменник Степан Процюк відзначає ювілей

Культура 13:34, 13.08, 2014

У Літературному музеї Прикарпаття сьогодні відкрилась виставка "Літературні видноколи Степана Процюка" з нагоди 50-ліття письменника. До експозиції увійшли фотографії та книги з фондових колекцій музею та особистих зібрань письменника.

Привітати ювіляра зібрались родичі, друзі та колеги.

Завідувач Літературного музею Прикарпаття Володимир Смирнов знайомий зі Степаном Процюком вже 15 років. Він розповідає, що дружити з письменником йому непросто.

"Чоловік крутий. Чоловік непередбачуваний. Я абсолютно погоджуюсь з тими, хто каже, що сьогодні він вже заперечує те, що писав учора. Він такий і в житті. З ним треба весь час на сторожі тримати себе, щоб відповідати за кожне своє слово, тому що він підловлює людей на слові і з ним трудно буває спілкуватися. Він такий чоловік, який може "взути". Отакий Степан!" – каже Володимир Смирнов.

Напередодні у соцмережі facebook Степан Процюк пожартував, що нарешті опинився "біля Фіделя Кастро", адже обидва народилися 13 серпня.

 

У день свого 50-ліття письменник почуває себе молодим, тому й на своїх досягненнях зупинятися не бажає.

"Іноді я себе почуваю на 30 років, інколи, коли пишу "тяжкі" речі, – то й на 80. Це залежить від того, в який стан входиш. Я думаю, що мені не варто думати про те, чим я маю пишатися. Мені варто просто працювати без всяких "накруток". Я переконався на собі, що вони заважають працювати, повноцінно жити, вони ведуть хибною дорогою. А коли ти не думаєш, що ти зробив, яким ти виглядаєш, чи ти "пам’ятник на коліщатках", – то це нормально, ти чуєш себе молодим і не обтяженим додатковими мішками за плечима", – розмірковує Процюк.

Зараз письменник працює над романом, в якому він спробує осмислити українську ментальність на основі подій та історій, які сталися на Майдані. Швидше за все, твір називатиметься "Під крилами Великої Матері", де Велика Матір є алегорією вічної України, вічної Батьківщини.

Заступник міського голови Михайло Верес вручив Степану Процюку відзнаку міського голови і пообіцяв, що міська влада сприятиме наступній публікації письменника.

Зазначимо, літературна біографія Степана Процюка розпочалася у 1991 році, коли він разом з Іваном Андрусяком та Іваном Ципердюком створили літгурт "Нова дегенерація". Він є автором понад двадцяти видань. Лауреат кількох літературних премій. Твори Степана Процюка перекладені  кількома іноземними мовами.   

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: