середа, 19 грудня

Стрічку "Кіборги" збираються подавати на кінопремію "Оскар" від України

Про таке сказав актор та режисер Ахтем Сеїтаблаєв.

"Ми будемо подаватися. Побачимо, як вирішать члени українського оскарівського комітету", – зазначив Ахтем Сеїтаблаєв.

Водночас Сеїтаблаєв зауважив, що переважна більшість міжнародних фестивалів класу А дуже ревно ставиться до прокату стрічки перед тим, як вона потрапляє на фестиваль, повідомляє "5 канал".

Він також розповів про перспективи прокату "Кіборгів" за кордоном:

"Я про це мрію. Ми драматургію побудували таким чином, щоб… не тільки в Україні, ми розраховували на західного глядача, принаймні я про це мрію, щоб стрічку побачили, ведуться перемовини зараз з Польщею, з країнами Прибалтики, з Німеччиною, є зацікавленість в Канаді і США. Ще ніяких договорів не підписано, тільки перемовини. І ми свідомо зробили так, побудували архітектоніку нашої розповіді, щоб будь-який глядач, який буде дивитися нашу стрічку, він зрозумів, хто є хто і що відбувається. І тому в нас і двомовність у фільмі присутня, якраз щоб підкреслити, що мова йде про цивілізаційний вибір… Зараз вже є нібито меморандум із МЗС про показ "Кіборгів" у кожній амбасаді по всьому світові. І Президент підтримує це наше бажання. Таким чином через горизонтальну культурну дипломатію показувати українське кіно".  

Нагадаємо, "Кіборги" з'явилися на екранах 7 грудня і в перший же вік-енд прокату фільм зібрав більш як 8 мільйонів гривень. За два вікенди показу стрічка зібрала 15,7 млн грн, а за результатами трьох тижнів прокату касові збори українського фільму "Кіборги" сягнули 19,3 млн грн. Таким чином фільм встановив новий рекорд для національних фільмів у вітчизняному прокаті. Стрічка розповідає про оборону Донецького аеропорту восени 2014 року. 5 гривень із кожного придбаного квитка будуть перераховані на допомогу родинам загиблих у боях за летовище. Згодом стало відомо, що кінотеатри продовжать прокат "Кіборгів", зважаючи на його мільйонні збори, поряд із "Зоряними війнами". 

КОМЕНТУВАТИ