fbpx

Стрінг арт: прикарпатець створює оригінальні картини. ФОТО

Культура 18:52, 08.02, 2019

22-річний Богдан Семко з Брошнів-Осади працює у стилі string art, або ж нитяна графіка.

Прикарпатець створює картини з ниток на цвяхах, пише Ogogo. 

Богданові Семку 22 роки, хлопець родом з Брошнів-Осади Івано-Франківської області. Він творить у стилі string art, або ж нитяна графіка. 

Нитяна графіка як вид декоративно-прикладного мистецтва уперше з'явилася в Англії в XVII столітті. Англійські ткачі придумали особливий спосіб переплетення ниток. Вони забивали в дощечки цвяхи й у певній послідовності натягали на них нитки. У результаті виходили ажурні мереживні вироби, які використовувалися для прикраси житла. Існує версія, що ці роботи були свого роду ескізами для візерунків на тканині.

Тепер string art або ізонитка – це сучасне мистецтво створення зображення композицією з натягнутих ниток. 

"Якщо людина має бажання знайти щось цікаве на цю тематику в інтернеті – це буде зовсім неважко. Саме інтернет мене надихнув почати творити у цій техніці. Все навчання проходило по ходу роботи, оскільки, на жаль, справді хороших і повчальних відеоуроків немає. Я роблю ці картини разом з моєю дівчиною. І ми плануємо в майбутньому все-таки опублікувати якісний відеоурок в YouTube про правильне виконання цих картин", – розповідає хлопець.

На створення однієї картини у хлопця йде від чотирьох годин до одного дня, картини різних форматів – від А1 до А4 й менші.

Хлопець розповідає, що створення картини розпочинається з того, що клієнт обирає колір основи для картини.
 

“На цій же основі по ескізу вибираємо правильно точки для розмітки і забиваємо ці точки цвяхами. Після цього очищаємо основу від залишків ескізу і розпочинаємо намотування ниток. Є картини контурні, тобто ті, у яких середина залишається пустою, а є внутрішні, де заповнюється картина зсередини", – описує роботу художник.

Богдан Семко зізнається, що його надихає отриманий результат в кінці процесу, усмішки і задоволення людей від картин.

"Надихає й те, що наші картини будуть висіти ще багато років у багатьох домах, і це приємно. Багато людей не розуміють такого мистецтва, але все ж багато хто розуміє і замовляє", – зазначає майстер. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: