fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Студенти ІФНМУ стали призерами Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії

Студенти ІФНМУ стали призерами Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії

Здоров'я 21:24, 03.05, 2018

На базі Буковинського державного медичного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії. Івано-Франківський національний медичний університет представляла команда студентів у складі Людмили Грицишин (4 курс), Софії Червінської (3 курс) та Романа Крічфалушія (3 курс).

Загалом, на олімпіаду прибули 46 учасників зі всіх медичних навчальних закладів України. Конкурсні завдання складалися з теоретичної та практичної частин. У теоретичній частині були конкурси "Тестування", "Опис макрофотографій, рисунків, рентгензнімків та знімків комп’ютерного томографа", "Хірургічний шов", практична частина складалась з розділів "Хірургічні інструменти", "Зав’язування вузлів", "Кишковий шов", інформує прес-служба ІФНМУ.

Студентка Людмила Грицишин отримала І місце у конкурсі "Зав’язування вузлів", Софія Червінська – ІІ місце у конкурсі "Кишковий шов", а Роман Крічфалушій – ІІ місце у конкурсі "Опис макрофотографій".

Під час урочистого закриття голова оргкомітету олімпіади, ректор БДМУ, професор Тарас Бойчук вручив дипломи переможцям, а також відзначив високий рівень підготовки всіх конкурсантів. Після завершення конкурсного дня для учасників олімпіади провели вечірню екскурсію історичними і загадковими куточками Чернівців.

"Члени журі ввели несподівані модифікації заздалегідь відомих конкурсів, – розповідає Людмила Грицишин, яка уже другий рік поспіль представляє наш університет на олімпіаді. – Зокрема, якщо раніше учасникам пропонували накласти анастомоз на кишці кінець в кінець, то цього року слід було обрати і продемонструвати техніку пластичного закриття ранових дефектів кишки. Оцінювали кишковий шов практикуючі лікарі-хірурги, звертаючи увагу на теоретичний і практичний професіоналізм, вміння працювати у хірургічній бригаді, якість накладених швів. У цьогорічній олімпіаді брали участь не тільки студенти-медики, а й хірурги-інтерни. Вже який рік поспіль на цій олімпіаді одним із найцікавіших конкурсів є "Конкурс зав’язування вузлів". Цього року він проводився на новому тренажері. Конкурсантам надали 10 ниток, і за 60 секунд потрібно було якомога більше зав’язати вузлів. Враховувалась перш за все якість накладеного вузла, професіоналізм продемонстрованої методики зав’язування вузлів. Мені вдалось накласти 8 вузлів, з яких після ретельної перевірки журі 5 було зараховано".

Своїми враженнями від участі в олімпіаді поділилася і Софія Червінська: "Нас дуже привітно зустріли. Зразу було відчутно – в БДМУ нам раді. Особисто для мене було цікавим поспілкуватись зі студентами інших медичних вишів, дізнатися про те, як організована кафедра оперативної хірургії у них, які особливості навчання. Конкурсанти з кожного університету везли щось своє. Наприклад, хлопці з Вінниці своїми руками робили атравматичні голки, а студенти з Києва володіли дуже цікавою технікою в'язання вузлів. Якщо говорити про завдання олімпіади, то вони були поділеними на два блоки – теоретичний і практичний. Теоретичний включав в себе тестові завдання високого рівня складності (ну от хто скаже, що таке вена Земерінга чи трикутник Гросса?), опис мікропрепаратів та хірургічних швів. Практичний етап включав зав'язування вузлів на спеціальному тренажері, перевірку на знання хірургічних інструментів (потрібно було назвати інструмент, бажано за автором, вказати, де застосовується, показати спосіб подачі та використання) і, звісно ж, накладання кишкового шва. Для мене ця олімпіада стала своєрідним приємним відпочинком, адже за ці дні я познайомилась з новими людьми та відкрила для себе багато цікавого. Мої враження від цієї олімпіади однозначно позитивні".

А студент Роман Крічфалушій відмітив, що йому дуже сподобалася сама організація олімпіади:

"Головне, що я зрозумів після її завершення, – це те, що хотілося б ще раз туди повернутися, оскільки, крім цікавих конкурсних завдань, я познайомився з багатьма студентами з усіх куточків України, а з деякими навіть повернувся додому. А ще хочу сказати, що наша команда з Івано-Франківська була дуже дружня, гарна і щира. Обов’язково готуватимуся на наступний рік".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: