fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • "Сучасні технології вб’ють корупцію і бюрократію", – Дерев’янко обговорив зі студентами ідею цифрової держави

"Сучасні технології вб’ють корупцію і бюрократію", – Дерев’янко обговорив зі студентами ідею цифрової держави

Політика 18:51, 23.11, 2018

Один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев‘янко обговорив зі студентами Сумського державного університету, як цифрова держава може протистояти чинній олігархічній системі та чому сучасні технології зможуть подолати корупцію.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

В рамках візиту в Суми Юрій Дерев’янко провів студентам лекцію на тему "Цифрова держава та перспективи її побудови в Україні".

"Ще коли я був студентом, ми замислювались над тим, що таке потрібно впровадити, аби рухати країну вперед, що протиставити діючій злодійській системі. З 2-3 курсу з друзями ми робили перші кроки в підприємницькій діяльності. В кінці 90-х почали просувати ідеї впровадження цифрової держави, створювали компанії в галузі ІТ", – поділився нардеп.

Він пояснив, що сьогодні система олігархічно-бандитська, бо "власниками" країни є купка олігархів, які володіють різними галузями і впливають на політику, на формування влади в Україні.

"В Німеччині всі партії на вибори витрачають 88 млн євро. В Україні – 500 млн доларів! Німці в шоці, як найбідніша країна Європи може витрачати такі кошти на вибори. А за це платять олігархи, а через рік після виборів ми дивуємось, чому тарифи зростають", – наголосив він.

За його словами, таку систему можуть подолати сучасні технології, які за останній час стрімко розвиваються і вже мають місце в державному управлінні різних країн.

"Ст. 5 Конституції каже, що безпосередньою владою в Україні є народ, але у нас немає технічного інструменту і політичної волі, аби народ був безпосередньо владою не раз на 5 років під час виборів, а набагато частіше. Електронне голосування в рази дешевше ніж звичайне, це вже успішно працює в Швейцарії та інших країнах. Крім того, через електронний кабінет буде змога голосувати з пріоритетних питань кілька разів в місяць, також відкликати депутатів чи чиновників. Не треба буде виходити на Майдани, це елементи прямої демократії, які ми вже можемо впроваджувати", – пояснив Дерев'янко.

За словами Дерев’янка, цифрова держава – це за зразком додатку "Приват24" отримувати всі послуги від держави: якусь довідку, влаштувати дитину в садочок тощо.

"Це дозволить не тільки зламати корупцію, а й подолати штучні бюрократичні перешкоди для отримання якісних послуг від держави. Ніякі документи не будуть губитись, в чергах стояти не потрібно, хабара нікому давати не треба", – підкреслив політик.

Студентка звернула увагу, що в Україні сьогодні дуже багато пенсіонерів, і поцікавилась, чи не буде це перешкодою у впровадженні цифрових технологій.

"Працездатні люди в Україні не мають роботи і виїжджають за кордон, і це дійсно проблема, в країні залишаються здебільшого пенсіонери. На першому етапі це буде трохи гальмом, але коли пенсіонер буде розуміти, як вплинути на пенсію, на чиновника, який його принижує, він захоче це робити, а ми зможемо запропонувати пенсіонерам просвітницьку діяльність, щоб вони швидко це опанували. Ми швидше навчимо батьків, бабусь цьому, бо це буде краще для їхніх дітей та внуків. Впевнений, що вони теж цього прагнуть. Більшість людей пенсійного віку у світі подорожують і не переймаються за своє виживання, бо там побудовані нормальні стосунки у суспільстві. В Україні це якась катастрофа, і ми не можемо більше перебувати в такому стані", – відповів Юрій Дерев'янко.

Крім того, студенти запитали, на якому рівні зараз перебуває електронна демократія в Україні.

"Цей рівень мертвий. Елементарно – перепис населення. Вже всі розуміють, що в Україні немає 42 млн людей, але його ніхто не робить, бо це не вигідно зараз перед виборами. Друге – реєстр виборців, який має захищати дані і дозволяти зручно брати участь у виборах. Що не дозволяло Україні до цього часу це впровадити? Та нічого. Просто вибори в Україні – це не боротьба за ідею, а боротьба за гроші чи гарантія не потрапити у в'язницю", – зазначив він.

Дерев‘янко звернув увагу присутніх, що сьогодні багато здебільшого молодих людей, в тому числі студентів, перебуває у внутрішній еміграції, вони не ходять на вибори та не цікавляться політикою.

"Майбутнє за такими молодими, креативними, розумними людьми, які мислять по-європейськи і розуміють, як хочуть жити. Саме таким людям під силу впровадити такі зміни в країні", – підсумував політик.

Нагадаємо, з 20 обласних організацій партії "РУХ НОВИХ СИЛ", які провели свої конференції, 13 організацій рекомендували підтримати кандидатуру Юрія Дерев’янка на пост Президента України від РУХУ НОВИХ СИЛ.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: