fbpx

Суд скасував вирок прикарпатцю, якого засудили за держзраду під час анексії Криму

Суспільство 15:25, 09.07, 2018

Апеляційний суд Києва скасував вирок до 8 років позбавлення волі підполковнику Збройних сил Тарасу Синичуку, винесений за державну зраду і дезертирство при анексії Криму Росією.

Тарас Синичак, уродженець Івано-Франківської області, був першим українським екс-військовим, засудженим до тюремного терміну за дезертирство при анексії Криму – в січні 2017 року Дарницький районний суд Києва посадив його на 8 років без конфіскації майна, інформують "Українські новини".

Суд встановив, що підсудний був заступником начальника медичної частини Центру медичної реабілітації, санаторного лікування та спеціальної підготовки особового складу Повітряних та Військово-морських сил Збройних сил в Судаку.

У лютому 2014 року центр був захоплений російськими військовими.

Проте підполковник медслужби Синичак на порушення наказу Міністерства оборони не вийшов з Криму і не прибув на материкову частину на нове місце служби.

Більш того, з квітня 2014 року продовжив працювати в Центрі медичної реабілітації в Криму начальником диспансеру та організовував проведення реабілітаційних заходів з військовослужбовцями Збройних Сил Росії.

Дезертира було затримано українськими правоохоронцями на пункті пропуску "Каланчак" в Херсонській області в січні 2016 року.

Військова прокуратура не погодилася з вироком і подала апеляцію.

Вона попросила суд збільшити термін тюремного ув'язнення Синичака до 15 років з конфіскацією майна.

Крім того, прокуратура зазначила, що підсудний отримав в Криму російський паспорт і підробив у ньому дату свого народження.

Захист засудженого просив скасувати вирок у зв'язку з недоведеністю факту наявності в Україні збройного конфлікту.

"Вирішуючи питання про відповідальність підсудного, суд першої інстанції не врахував, що обвинувачений є "нон-комбатантом"… До нон-комбатантів, згідно з Женевською конвенцією від 12.08.1949, відносяться: медичний персонал, кореспонденти і духовні особи", – сказано в рішенні суду.

В результаті Апеляційний суд скасував вирок, оскільки вважав, що при розгляді справи було порушено територіальну підсудність.

Справу передано на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Водночас суд не відпустив з-під варти Синичака і продовжив йому арешт до 23 серпня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: