fbpx

Суд відмовив поновити на посаді екс-ДАІвця Юхмана, якого затримали п’яним за кермом

Суспільство 16:15, 15.06, 2015

У понеділок, 15 червня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд розглянув позов Степана Юхмана, який вимагав визнати наказ про його звільнення з посади інспектора ДАІ протиправним.

Нагадаємо, 15 листопада минулого року його затримали у нетверезому стані  на вулиці Грюнвальдській за кермом власного авто. Справа набула розголосу, адже цей інцидент зафіксували на відеокамеру.

Юхман вимагав у суді поновити його на посаді інспектора відділу організаційної роботи ДПС та адміністративної практики УДАІ УМВС України у Івано-Франківській області, скасувати наказ про звільнення (№1637 від 05.12.2014 року, №700 о/с від 26.12.2014 року) за підписом на той час начальника облміліції Миколи Семенишина, а також виплатити кошти за час вимушеного прогулу, інформує Репортер.

Як пояснив Юхман, напередодні того, як його затримали на Грюнвальдській, того ж 15 листопада у нього виникнув конфлікт із активістами Самооборони – у кафе "Гефест" на вулиці Хоткевича в Івано-Франківську.

Як зазначили раніше свідки, ДАІвець чіплявся до відвідувачів кафе, потім витяг обойму до зброї і навіть предмет, схожий на пістолет, – так раніше казав свідок Олександр Вовк.

Відвідувачі закладу викликали міліцію, пояснювали раніше свідки, а сам Юхман сів у машину і поїхав – за ним вслід їхали активісти Самооборони. Зараз екс-ДАІвець каже, що йшов пішки до вулиці Грюнвальдській, де напередодні залишив своє авто "Рено Шафран".

Після затримання міліціонера доставили у наркодиспансер, він відмовився здавати кров, але погодився на аналіз сечі. Від проходження алкотесту Юхман теж відмовився.

Під час пояснень у суді Юхман наголосив, що його затримали за кермом нерухомого транспорту – він запевняв, що нетверезим не їздив і не збирався їхати, а лише заночувати в машині – через конфлікт у сім’ї, уточнив він. Також Юхман зазначив у суді, що "випив незначну кількість алкоголю".

Також Юхман заявив у суді, що активісти Самооборони тиснули на суд, бо приходили на засідання і робили це, бо хотіли "відімстити". Як наголосив позивач, він 18 років працював у міліції, тому точно мав справу із кимось із "самооборонців".

Представник позивача сказав, що звільнення Юхмана з посади є незаконним, адже він "був на лікарняному через загострення хвороби – хронічного захворювання кісток". Сьогодні ж до суду представник Юхмана приніс довідку із першої міської лікарні. Лікарняного листа Юхман не має.

Він пояснив, що звернувся у травмпункт і його відправили до травматолога.

Тоді представник міліції сказав, що потреби звертатись у міську лікарню не було, адже у них є медзаклад для працівників міліції, на вулиці Сахарова, де також є травматолог.

Юхман повідомив суду, що готовий до примирення зі стороною відповідача. Натомість представник відповідача – УМВС України в Івано-Франківській області – сказав, що жодних законних підстав на примирення із позовником немає.

Представник міліції зазначив, що поновити Юхмана на посаді неможливо ще й тому, що його позбавили права керування транспортними засобами терміном на рік – тобто до кінця 2015 року. Та позивач та його представник сказали судді, що необов’язково їздити за кермом, аби бути працівником ДАІ.

Під час судових дебатів Юхман та його представник просили суд задовольнити позов.

Представник позивача пояснював суду, що Юхмана звільнили 5 грудня, а з наказом його ознайомили аж 31 грудня. Знову наголошував, що той був на лікарняному на час звільнення.

Натомість представник відповідача доводив, що звільнення у запас – це єдина форма покарання за порушення дисципліни у такий спосіб, що інспектор повинен бути взірцем для інших навіть поза роботою, адже давав присягу. А у разі конфлікту, який у випадку Юхмана стався у кафе на вулиці Хоткевича, мав би повідомити керівництво, проте цього не зробив, а ще й ухилявся від медогляду.

Після години у нарадчій кімнаті суддя Віктор Гундяк оголосив про відмову у задоволенні позову Степана Юхмана.

Уже після засідання екс-ДАІвець сказав, що поки не вирішив, чи буде оскаржувати таке рішення суду. Як відомо, апеляцію позивник може подати упродовж десяти днів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: