fbpx

Суд виправдав керівника обласної ДМС, якого звинувачували у водінні напідпитку

Суспільство 10:52, 11.05, 2017

11 травня у Богородчанському районному суді відбулося судове засідання у справі начальника обласної ДМС Сергія Саїва, якого нібито спіймали франківські патрульні п'яним за кермом.

Як повідомляв КУРС, начальник управління Державної міграційної служби Сергій Саїв був затриманий за кермом автомобіля у стані алкогольного сп'яніння. "Ленд Крузер", на якому Саїв порушив ПДР, належить його дружині й куплений майже за сто тисяч доларів.

На сьогоднішнє засідання не з’явилися викликані свідки та позивач. Суддя зазначила, що попередній раз свідки не були повідомлені про час і місце розгляду, тому що пошта не спрацювала і повістки не прийшли. Чому цього разу вони не з’явилися, невідомо. Саїв і його захист не наполягали на обов’язковості допиту цих свідків, інформує "Галка" з зали засідань суду. 

"Потрібно закінчити вже цю справу, відділ доказів там відсутній", – зазначив начальник обласної ДМС.

Далі присутні переглянули 4 відеозаписи, на яких зафіксована зупинка, розмова патрульних і Саїва та складання адмінпротоколів на водія.

На відео видно, що керівник категорично відмовився проходити освідчення на місці, бо "не довіряє алкотестеру". Однак Саїв погодився пройти освідчення у наркодиспансері, але хотів поїхати у медзаклад своєю машиною, на що патрульні не погодитися. Врешті, на нього склали адмінпротокол за керування у стані алкогольного сп’яніння. Продовжив рух автомобіль під керуванням водія Саїва, який приїхав на місце складання протоколу. Варто додати, що свідки близько не підходили до Саїва, а між самими відео, які надали у поліції, є розриви у часі.

Саїв стверджує, що патрульні через "кілометр" знову зупинили його машину, однак це довести не може, бо сів у іншу машину і поїхав.

"Я щось не можу подумати, що наша нова поліція так працює", – сказала суддя.

"Я вам скажу, це такі неофіційні дані, але представникам ЗМІ буле цікаво, що цей командир хотів мене скомпрометувати. У них така політика: 10 тисяч премії за те, що зловлять керівника, отримують", – каже Саїв.

"Я скажу, що контроль за керівниками має бути", – відповіла суддя. Керівник обласної ДМС погодився.

Також присутні на судовому засіданні переглянули проходження освідчення Саїва у наркодиспансері, на якому видно, зокрема, забір крові та проходження алкотестера – через дві години після інциденту з патрульними.

Начальник обласного управління ДМС зауважив, що протокол не складали біля нього, а дали вже готовий.

"Я весь час знаходився в автомобілі, пересів лише на правий ряд і більше автомобілем не рухався", – каже Саїв.

Адвокатка Саїва стверджує, що свідки та поліціянти не могли засвідчити, що у підзахисного руки тряслися, тому що їх не видно на відео. Щодо того, що колір обличчя був червоний, на відео видно, що почервоніло обличчя під час складання протоколу.

"Я вважаю, що протокол склали з порушенням і незаконно. Я не вважав за необхідне їхати спецавтомобілем, бо це не затримання. Водій під’їхав, я запропонував поїхати своїм автомобілем, а вони не писали цього. Навіть на відео є розрив", – каже Саїв.

"Історія була явно сфальсифікована, упереджена. Це була спланована акція", – сказала адвокатка Саїва.

Суддя в діях Саїва не виявила ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 130 КуПАП, та визнала безпідставним оформлений поліціянтами адмінпротокол. Тому постановила, що провадження щодо Саїва потрібно закрити.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: