fbpx

Суд заборонив будівництво багатоповерхівок у мікрорайоні "Рінь"

Суспільство 11:19, 18.04, 2016

Івано-Франківський міський суд виніс рішення у справі за позовом громадської організації "Культурно-освітнє товариство інвалідів "ЗеленСад" до виконкому Івано-Франківської міської ради. У задоволенні позовних вимог суд відмовив у повному обсязі.

Як писав КУРС, позивач оскаржує рішення виконкому від 10 грудня 2015 року щодо скасування містобудівних умов та обмежень на багатоповерхівку у мікрорайоні “Рінь”, біля села Угорники. На замовлення “ЗеленСаду” генпідрядник ТОВ “Філ-Буд” розпочав будівництво на території колишнього стадіону.

На сьогоднішньому засіданні суд перейшов до дебатів.

Представник Угорницької сільської ради заявив, що за генпланом села Угорників на цій ділянці передбачено будівництво тільки школи 1 ступеня на 80 місць та садочка на 50 місць, а не будь-якого іншого об’єкта

Адвокат позивача вважає рішення незаконним і попросив його скасувати. Юрист міськвиконкому Андрій Устинський заперечив, зазначивши, що згідно із законодавстом виконком має право скасовувати незаконні рішення структурних підрозділів. За його словами, у цьому випадку департамент містобудувпння і архітектури видав містобудівні умови і обмеження з порушенням нормативних актів. За генпланом села ділянка передбачена для громадської забудови. Згідно з есплікацією генплану там ділянка передбачена під будівництво школи і садка. Однак забудовник планує там збудувати ряд будинків від 3 до 9 поверхів. Крім того, ділянка відводилася для будівництва навчально-виховного комлексу, а не для будівництва житлових будинків.

“Також ми хочемо звернути увагу на дотримання громадських інтересів щодо видачі містобудівних умов і обмежень. Ніхто не повідомляв місцевих мешканців про якесь будівництво у тому мікрорайоні, люди дізналися про забудову, коли туди загнали будівельну техніку”, – додав Андрій Устинський.

Суд відмовив у задоволенні позивних вимог у повному обсязі.

Нагадаємо, виконком скасував містобудівні умови і обмеження після звернення народного депутата Юрія Солов’я. На попередньому судовому засіданні адвокат позивача пояснив, що на спірній ділянці планується зведення дев’ятиповерхового будинку, в якому на першому поверсі буде розміщений приватний дитячий садочок.

“Мікрорайон “Рінь” – це земельна ділянка площею 20-25 га. Ця ділянка у 2006 році була відведена трьом будівельним компаніям, в тому числі дружині народного депутата Юрія Солов’я”, – розповів адвокат.

За його словами, дружина Солов’я отримала у мікрорайоні “Рінь” 4,2 га.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: